fb logo

Aktualne wydanie

AMS 01 2024

Pełne artykuły

Co wymienić razem z paskiem rozrządu?

Na co należy zwrócić uwagę, aby zamontowany rozrząd pracował niezawodnie aż do następnej wymiany. Montaż nowego zestawu rozrządu powinien zawsze łączyć się z kontrolą oraz okresową wymianą innych elementów współpracujących. Konsekwencje zlekceważenia tego tematu są zwykle odwleczone w czasie. Ujawniają się najczęściej po przejechaniu 10 czy 20 tys. km później, stawiając użytkownika samochodu w bardzo kłopotliwej sytuacji. Oto na co należy zwrócić uwagę, by silnik po zakończeniu prac działał bez zastrzeżeń. 1. Uszczelniacze wałków rozrządu Przy okazji wymiany zestawu rozrządu nie należy zapominać o montażu nowych uszczelniaczy. Nawet jeśli w danym momencie wydają się całkowicie sprawne, jest duża szansa, że w ciągu najbliższych 20-30 tys. km zaczną przepuszczać olej, który może skrócić żywotność paska rozrządu. Przypomnijmy – typowy zestaw rozrządu wymienia się w zależności od konkretnego silnika co 60-100 tys. km. Jeśli mechanik pominie temat uszczelniaczy oznacza to, że będą...

Czytaj więcej...

Najnowsze

7. edycja Akademii Wynalazców Boscha

Rusza 7. edycja Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha. Podczas warsztatów uczniowie warszawskich i wrocławskich gimnazjów mają szanse poczuć się jak wynalazcy i odkryć swoje talenty techniczne.

Dzięki współpracy z takimi instytucjami jak Wojskowa Akademia Techniczna, Wrocławski Park Technologiczny czy Urząd Patentowy Rzeczpospolitej Polskiej dla uczniów przygotowano szereg interesujących zajęć. Na uczelniach technicznych młodzi ludzie będą mogli poeksperymentować pod okiem studentów, a także poznać tajniki projektowania 3D. Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych umożliwi gimnazjalistom spróbowanie swoich sił w programowaniu gier i aplikacji mobilnych, a na zajęciach z Design Thinkingu w Urzędzie Patentowym uczniowie nauczą się przygotowywać prototypy do testów.

Udział w Akademii jest bezpłatny Zapisy możliwe są w dwóch turach - pierwsza trwa od 30 stycznia, natomiast druga ruszy 6 lutego 2017. Rejestracja w każdej turze trwa do wyczerpania miejsc. Nauczyciele mogą zgłaszać uczniów poprzez formularz dostępny na stronie www.akademiawynalazcow.edu.pl. Tam też znajdują się szczegółowe informacje o programie.

Organizatorzy zapowiadają, że przebieg Akademii będzie szeroko relacjonowany w internecie, szczególnie w mediach społecznościowych. Transmisje live z wybranych warsztatów będzie można zobaczyć na Facebooku, a na Snapchacie na bieżąco będą ukazywać się zdjęcia z zajęć.

Honorowy patronat nad VII edycją Akademii Wynalazców objęli m. in. Minister Edukacji Narodowej, Prezydent Miasta Stołecznego Warszawa, Prezydent Wrocławia, Polska Akademia Nauk i Urząd Patentowy Rzeczpospolitej Polskiej.

Akademię Wynalazców im. Roberta Boscha firma Bosch organizuje od 2011 roku. Celem programu edukacyjnego jest promowanie uzdolnionej młodzieży i popularyzacja przedmiotów ścisłych, co ma skutkować zwiększniem inżynierskiej w przyszłości. W ciągu sześciu lat w Akademii udział wzięło ponad 7 500 uczniów, którzy uczestniczyli w 257 warsztatach i zgłosili ponad 400 pomysłów na wynalazek

 

Truck Serwis

TRUCK 2023 2

homeWyszukiwarka

mailNewsletter

PassThru

Redakcja „Auto Moto Serwisu” w 2017 roku rozpoczęła cykl publikacji dotyczących PassThru – procedury dostępu online do portali internetowych wybranych producentów pojazdów. Przedstawiamy proces pierwszej rejestracji, diagnostyki pojazdu i programowania sterowników dla poszczególnych marek samochodów.

Czytaj więcej

Prenumerata 2024

3

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem