fb logo

Aktualne wydanie

jedynka072021

Pełne artykuły

Klucz pneumatyczny

W dzisiejszych czasach trudno sobie wyobrazić pracę w warsztacie samochodowym bez użycia klucza pneumatycznego. Specjaliści z firmy MOOG ostrzegają: o ile przy odkręcaniu połączeń takie narzędzie oddaje nieocenione usługi, o tyle podczas dokręcania należy korzystać z niego z rozwagą tak, aby nie przykładać zbyt dużego momentu do śrub i nakrętek lub w drugą stronę – żeby się nie okazało, że coś zostało przykręcone zbyt słabo. Nie ufaj regulacji klucza pneumatycznegoNie wolno polegać na regulacji siły dokręcania klucza pneumatycznego. Siła dokręcania zależy oczywiście od ustawienia pokrętła regulacyjnego, ale olbrzymi wpływ na nią mają także dwa inne czynniki. Pierwszym jest rodzaj klucza pneumatycznego, a drugim – wartość ciśnienia w instalacji pneumatycznej. Możemy założyć, że solidny, duży klucz pneumatyczny wpięty do szczelnej instalacji z wydajnym kompresorem będzie dokręcał nakrętki znacznie mocniej niż klucz jakiejś budżetowej marki podłączony do taniego kompresora. Pojawia się w tym...

Czytaj więcej...

Najnowsze

Konkurs Gulf Polska – pobyt VIP podczas Le Mmans 24h we Francji

Gulf Polska, dystrybutor środków smarnych marki Gulf, rozpoczął 10 marca br. ogólnopolski konkurs skierowany do klientów detalicznych. Główną nagrodą jest pobyt VIP podczas prestiżowego 24-godzinnego wyścigu Le Mans 24 h, który odbędzie się we Francji w dniach 14-15 czerwca.

Zwycięzca zostanie objęty szczególną opieką firmy Gulf oraz zespołu Aston Martin Racing.
Zakwaterowanie, wyżywienie oraz możliwość bliskiej obserwacji wszystkich etapów wyścigu to tylko nieliczne przywileje, jakie daje wygrana. Dodatkowo w konkursie do wygrania jest 8 nagród pocieszenia w formie zestawów gadżetów markowych Gulf (polary, t-shirty itp.).

Ogólne zasady (regulamin dostępny na stronie www.gulf.pl/konkurs):

- Kup minimum 4 l dowolnego produktu marki Gulf.
- Zachowaj dowód zakupu.
- Odpowiedz na pytanie konkursowe.
- Wymyśl hasło/slogan promujacy/określający markę Gulf (maksymalnie 6 słów).
- Wypełnij prawidłowo formularz zgłoszeniowy i wraz z kopią dowodu zakupu prześlij na adres organizatora.
Możliwe jest też przesłanie formularza w formie rejestracji na stronie organizatora pod adresem www.gulf.pl/konkurs.
Po zakończeniu konkursu w ciągu 3 dni jury wybierze najlepszy ich zdaniem slogan/hasło promujący/określajacy markę Gulf.

Konkurs trwa od 10 marca 2014 r., a kończy się 16 maja 2014 r.

O Le Mans 24 H
24-godzinny wytrzymałościowy wyącig „Le Mans 24” jest najstarszym tego typu wydarzeniem w świecie samochodów sportowych, organizowanym corocznie od 1923 w pobliżu miejscowości Le Mans we Francji. Powszechnie znany jako Grand Prix of Endurance, organizowany jest przez Automobile Club de l'Ouest. Są to wyścigi samochodowe i motocyklowe w różnych klasach, w których zadaniem zawodników jest przejechanie jak największej liczby okrążeń dokładnie w ciągu jednej doby, skupiając uwagę nie tylko na osiągach bolidów, ale też na ich wytrzymałości i niezawodności. 24 H Le Mans jest sprawdzianem nie tylko umiejętności kierowców, ale też ich wytrzymałości, co czyni ten wyścig niemal ekstremalną próbą dla organizmu.

homeWyszukiwarka

mailNewsletter

PassThru

Redakcja „Auto Moto Serwisu” w 2017 roku rozpoczęła cykl publikacji dotyczących PassThru – procedury dostępu online do portali internetowych wybranych producentów pojazdów. Przedstawiamy proces pierwszej rejestracji, diagnostyki pojazdu i programowania sterowników dla poszczególnych marek samochodów.

Czytaj więcej

Prenumerata 2021

prenumerata 2021 baner

 

mobile phoneAplikacja Android

Zapraszamy do korzystania z naszego serwisu informacyjnego dostępnego na smartfonach z systemem android. Znajdują się tu wiadomości z działów: nowości, z życia branży oraz szkolenia. Aplikację Auto Moto Serwis można ściągnąć bezpłatnie ze sklepu Google Play.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem