fb logo

Aktualne wydanie

AMS 06 2022e

Pełne artykuły

Silniki Mazdy z technologią Skyactiv-G w warsztacie

W uzupełnieniu wiedzy technicznej potrzebnej do serwisowania benzynowych silników Mazdy przedstawione zostaną dane niezbędne do przetestowania czujników układu dolotowego i informacje o układach napędowym i ładowania oraz procedurach obsługi elektrycznego hamulca postojowego.

Czytaj więcej...

Najnowsze

Ken Block zachwycony Audi RS Q e-tron

  • Amerykański mistrz driftu poprowadził dakarowy samochód Mattiasa Ekströma
  • Skarby Audi Tradition wystawione podczas GP Ice Race
  • Kan Block mówi zachwycony: „To fenomenalne doświadczenie”

Neuburg nad Dunajem/Zell am See, 9 lutego 2022 r. Amerykański mistrz driftu Ken Block,
z Mattiasem Ekströmem jako instruktorem na fotelu drugiego kierowcy, przetestował
Audi RS Q e-tron z numerem startowym 224, jeżdżąc po śniegu i lodzie. Występ podczas GP Ice Race w Zell am See (Austria), był pierwszym pokazem tego niesamowitego prototypu po jego udanym debiucie w słynnym Rajdzie Dakar.

audi 2

Audi RS Q e-tron – zwycięzca czterech etapów tegorocznego Rajdu Dakar, było tylko jedną
z gwiazd, które pojawiły na oblodzonej trasie w austriackim Zell am See. Audi Tradition przywiozło tam także B-grupową rajdówkę Audi quattro A2, która brała udział w Rajdzie Finlandii w 1983 roku. Ponadto spore zainteresowanie odwiedzających tę imprezę wywołały też DKW F 91 i DKW Hartmann Formula V.

Dla Kena Blocka, weekendowa wycieczka do Europy była jak wizyta w motoryzacyjnym raju. „Jazda Audi RS Q e-tron była fenomenalnym doświadczeniem, mimo że ten samochód prawdopodobnie czuje się bardziej komfortowo na pustyni, niż na śniegu" - powiedział Ken Block. „Podziękowania dla Mattiasa Ekströma, który cierpliwie wyjaśniał mi wszystkie innowacje
i zawiłości swojego dakarowego bolidu. Kilka minut za kierownicą wystarczyło, aby zrozumieć fascynację tym samochodem.”

Mattias Ekström był pod wrażeniem precyzyjnej i szybkiej jazdy Blocka za kierownicą
Audi RS Q e-tron. „Ken potrzebował tylko trzech zakrętów, by w pełni się rozpędzić” – podsumował Szwed, który w Rajdzie Dakar 2022 uplasował się na dziewiątym miejscu – najwyższym spośród wszystkich trzech załóg Audi. Dla Ekströma impreza w Austrii była także doskonałym przygotowaniem do udziału w prestiżowym "Race of Champions", który w miniony weekend odbył się na północy Szwecji. Ekström dopiero w półfinale oddał pole ostatecznemu zwycięzcy: Sébastienowi Loebowi.

Oprócz spektakularnej przejażdżki Audi RS Q e-tron, Ken Block wybrał się na małą wycieczkę
w przeszłość i driftował po torze w Audi quattro A2. Dla Amerykanina, który jako nastolatek inspirował się samochodami rajdowymi marki Audi, było to bardzo osobiste doświadczenie: „Szalona chwila, której szybko nie zapomnę.” Wkrótce takich momentów będzie jeszcze więcej: Elektryczne Audi S1 e-tron quattro Hoonitron, które Audi stworzyło tylko w jednym egzemplarzu, wyłącznie dla Kena Blocka, i dla którego inspiracją było Audi Sport quattro S1, będzie gwiazdą kręconego przez team Hoonigan filmu zatytułowanego „Electrikhana” – kolejnego, najnowszego rozdziału serii „Gymkhana”,  który ukaże się w najbliższych miesiącach.

homeWyszukiwarka

mailNewsletter

PassThru

Redakcja „Auto Moto Serwisu” w 2017 roku rozpoczęła cykl publikacji dotyczących PassThru – procedury dostępu online do portali internetowych wybranych producentów pojazdów. Przedstawiamy proces pierwszej rejestracji, diagnostyki pojazdu i programowania sterowników dla poszczególnych marek samochodów.

Czytaj więcej

Prenumerata 2022

prenumerata 2022 baner

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem