fb logo

Aktualne wydanie

AMS 01 2024

Pełne artykuły

Co wymienić razem z paskiem rozrządu?

Na co należy zwrócić uwagę, aby zamontowany rozrząd pracował niezawodnie aż do następnej wymiany. Montaż nowego zestawu rozrządu powinien zawsze łączyć się z kontrolą oraz okresową wymianą innych elementów współpracujących. Konsekwencje zlekceważenia tego tematu są zwykle odwleczone w czasie. Ujawniają się najczęściej po przejechaniu 10 czy 20 tys. km później, stawiając użytkownika samochodu w bardzo kłopotliwej sytuacji. Oto na co należy zwrócić uwagę, by silnik po zakończeniu prac działał bez zastrzeżeń. 1. Uszczelniacze wałków rozrządu Przy okazji wymiany zestawu rozrządu nie należy zapominać o montażu nowych uszczelniaczy. Nawet jeśli w danym momencie wydają się całkowicie sprawne, jest duża szansa, że w ciągu najbliższych 20-30 tys. km zaczną przepuszczać olej, który może skrócić żywotność paska rozrządu. Przypomnijmy – typowy zestaw rozrządu wymienia się w zależności od konkretnego silnika co 60-100 tys. km. Jeśli mechanik pominie temat uszczelniaczy oznacza to, że będą...

Czytaj więcej...

Najnowsze

Zespół Szkół Mechanicznych w Krośnie Samochodową Szkołą Roku 2023

16 czerwca br. w piątek w auli ZSM odbyła się ważna uroczystość, na którą przybyli z Warszawy organizatorzy XXIV Olimpiady Techniki Samochodowej. Byli to: Pan Szymon Kardasz – Redaktor Naczelny czasopisma „Automotoserwis” i Pani Hanna Szyprowska - Sekretarz tegoż periodyku. Ich przyjazd do Krosna miał na celu wręczenie krośnieńskiemu Mechanikowi dyplomu potwierdzającego uzyskanie tytułu Samochodowej Szkoły Roku 2023. Organizatorzy uznali, że tak prestiżowy tytuł powinno się wręczyć bezpośrednio szkole w obecności uczniów i nauczycieli. Aby temu ważnemu wydarzeniu nadać odpowiednio wyższą rangę, na uroczystość dodatkowo przybyli: Pan Stanisław Fundakowski – Podkarpacki Wicekurator Oświaty, Pan Zbigniew Kubit – Przewodniczący Rady Miasta Krosna, Pan Tomasz Soliński – Zastępca Prezydenta Miasta Krosna, Pani Marlena Gierucka – Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Miasta Krosna. Dodatkowo swoją obecnością zaszczycili to wydarzenie sponsorzy szkoły tj. Pan Jan Wietecha – Prezes firmy Wietpol Aerospace Krosno oraz Państwo Joanna i Robert Mrozek – przedstawiciele firmy EUROSIM 3. Postanowili oni nagrodzić uczniów i nauczycieli, którzy osiągnęli ten sukces wygrywając 27 maja br. w Warszawie Finał XXIV OTS, o czym pisaliśmy na naszej stronie internetowej szkoły. Przypomnijmy zatem, że I miejsce zajął Dawid Bugiel, II miejsce zajął Adrian Jureczko, a na IV miejscu uplasował się Mateusz Pachana. Sukces ten jest tym cenniejszy, że w olimpiadzie wzięło udział ponad 2700 uczniów, a w finale ponad 300 uczniów reprezentujących ponad 100 szkół średnich samochodowych z całej Polski. To właśnie sprawiło, że Mechanik krośnieński otrzymał tytuł Samochodowej Szkoły Roku 2023. Warto też zaznaczyć, że opiekunami i przygotowującymi drużynę do zmagań byli nauczyciele: Pan Piotr Boś i Pan Roman Szajna.

zespol mechanicznych w krosnie 2023

Najważniejszym punktem spotkania w auli Mechanika było wręczenie szkole stosownego dyplomu, który przekazywali goście z Automotoserwis, a przyjmującym dyplom jak i grawerton był dyrektor Bogdan Adamski. Oprócz nagród rzeczowych były też gratulacje dla uczniów, opiekunów i dyrekcji ZSM, które przekazywali zgromadzeni goście w osobach wcześniej wymienionych.
Uroczystość zakończyła się kierowanymi podziękowaniami ze strony szkoły do organizatorów OTS oraz przybyłych gości i sponsorów.
Poniżej prezentujemy film z tego wydarzenia.

Truck Serwis

TRUCK 2023 2

homeWyszukiwarka

mailNewsletter

PassThru

Redakcja „Auto Moto Serwisu” w 2017 roku rozpoczęła cykl publikacji dotyczących PassThru – procedury dostępu online do portali internetowych wybranych producentów pojazdów. Przedstawiamy proces pierwszej rejestracji, diagnostyki pojazdu i programowania sterowników dla poszczególnych marek samochodów.

Czytaj więcej

Prenumerata 2024

3

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem