fb logo

Aktualne wydanie

Okladka AMS 05 2020

Pełne artykuły

Nasze doświadczenia z procedurą PassThru

Coraz więcej niezależnych warsztatów korzysta z procedury PassThru umożliwiającej przeprogramowanie sterowników w aucie klienta dzięki połączeniu online z portalem producenta pojazdu. Wraz z popularyzacją PassThru do redakcji napływa coraz więcej pytań. Coraz częściej warsztaty są zmuszone do aktualizacji oprogramowania sterowników w pojazdach klientów. Taka potrzeba wynika z konstrukcji pojazdów nowej generacji i rosnącej liczby sterowników elektronicznych. Każdy niezależny warsztat ma możliwość aktualizacji oprogramowania zagwarantowaną prawnie i realizowaną za pośrednictwem portalu internetowego producenta pojazdów (tzw. procedura PassThru). Ponieważ działalność warsztatów niezależnych jest konkurencyjna w stosunku do sieci serwisów autoryzowanych, producenci pojazdów prześcigają się w piętrzeniu trudności mających zniechęcić niezależne warsztaty do korzystania z portalu.Od ponad dwóch lat na łamach „Auto Moto Serwisu” publikujemy dokładne procedury PassThru dla rożnych marek...

Czytaj więcej...

Elektroniczna książka serwisowa dla warsztatów niezależnych

Dla swoich klientów – warsztatów i właścicieli pojazdów – Inter Cars oferuje bezpłatne założenie elektronicznej książki serwisowej. To coraz popularniejsze narzędzie pozwala w jednym miejscu zapisać pełną historię napraw pojazdu.

Czytaj więcej...

Silnik EA888 koncernu Volkswagen w warsztacie – układ zasilania

Z uwagi na znaczny stopień skomplikowania układu zasilania silników EA888, przed naprawami należy zapoznać się dokładnie z zasadą działania i procedurami diagnostycznymi poszczególnych podzespołów. Układ zasilania silników EA888 ma bezpośredni wtrysk paliwa z uwzględnieniem podziału na obieg niskiego (4–8 barów) i wysokiego ciśnienia (50–150 barów). Późniejsze fazy rozwojowe tego systemu posiadały podwójny układ wtryskiwaczy pracujący przy maksymalnym ciśnieniu 200 barów oraz nowej generacji pompy paliwa firmy Hitachi. Kolektor dolotowy realizuje funkcje ukierunkowanego doprowadzenia powietrza do poszczególnych cylindrów, łącząc w sobie między innymi podzespoły: elektronicznej przepustnicy, rozdzielacza paliwa oraz podciśnieniowego siłownika sterującego zespołem klap w kolektorze ssącym. Strategia diagnostyki układu zasilana musi być zapoczątkowana identyfikacją kodu silnika, co pozwoli na jednoznacznie określenie typu zastosowanego układu paliwowego.

Czytaj więcej...

Najnowsze

Światełko w tunelu?

Okladka AMS 05 2020Z badań rynkowych wynika, że w czasach pandemii o ok. 40% spadła liczba wizyt w warsztatach samochodowych, w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku. Te dane wydają się prawdopodobne, gdy wychodzenie z domu zostało bardzo ograniczone, a wiele warsztatów zawiesiło swoją działalność. Luzowanie restrykcji natychmiast wykorzystały niektóre warsztaty, które w tym trudnym czasie notują wzrost liczby klientów. Warsztaty te pozyskały nowych klientów, gdyż jako pierwsze zorganizowały akcję informacyjną, że pracują, zakupiły ozonatory i wykonały wiele działań przystosowujących je do nowej sytuacji. Co prawda nikt nie wie, jak długo potrwa zagrożenie koronawirusem, ale zapewne kiedyś się skończy. Jednocześnie z licznych ankiet konsumenckich wynika, że zainteresowanie własnym samochodem wcale się nie zmniejszy, a nawet wzrośnie. Aż 94% respondentów uważa, że samochód jest obecnie najbezpieczniejszym środkiem transportu umożliwiającym wymaganą izolację. Z powodu ograniczania kontaktów coraz więcej osób poszukuje używanej przyczepy kempingowej na wakacje, chociaż jeszcze do niedawna o spędzaniu wakacji na polu namiotowym myśleli nieliczni. Z raportu „Jaka będzie Polska po epidemii?” opublikowanym przez Instytut Badań Zmian Społecznych wynika, że ok. 80% Polaków po koronawirusie zamierza poruszać się na co dzień samochodem, w tym prawie 5% zamieni dotychczas wybierany transport publiczny na auto. Można więc zakładać, że samochody będą eksploatowane i będą wymagać okresowej obsługi w warsztatach, również niezależnych.
Miejmy nadzieję, że pojawiło się światełko w tunelu.

Życzę zdrowia i optymizmu!

Ryszard Polit
redaktor naczelny

 

 

SPIS TREŚCI:

NOWOŚCI
Więcej amortyzatorów SACHS CDC
Lampa UV w Inter Carsie
Valeo poszerza ofertę
Ozonator od TEXY
mega macs PC w wersji LITE

Z ŻYCIA BRANŻY
Wyniki Boscha w Polsce w 2019 roku
Deklaracja Open Covid-19
Czyściwa MEWA
VW i KIA przedłużają gwarancję
Szkolenia dla uczniów szkół samochodowych
ZF rozpoczyna produkcję CeTrax
Autoryzowana sieć Infiniti
Ulgi dla warsztatów
Platforma wiedzy Nissens
VW z Fordem
ZF finalizuje przejęcie WABCO

PRAKTYKA WARSZTATOWA
Testery omijające bramkę SGW
Przekładnie kierownicze
Naprawy blacharsko-lakiernicze
Oscyloskop w warsztacie (cz. 10) – sonda lambda
Automatyczne skrzynie biegów w warsztacie (cz. 13, Opel)
Wymiana oleju to za mało
Naprawa sprzęgła w Mini One
Silnik EA888 koncernu VW w warsztacie (cz.4) – Valvelift
Opony po dłuższym postoju

PRODUKTY
Wycieraczki
Hella CSC-Tool SE – druga generacja

W WARSZTACIE
Zabezpieczenie antykorozyjne – usługa dodatkowa

AUTO I TECHNIKA
Hybrydowe Mitsubishi

TRENDY
Nadchodzi telematyka

STREFA BIZNES
Warsztaty sieciowe w okresie pandemii
Jak przetrwać
Biznes po koronawirusie
Elektroniczna książka serwisowa dla warsztatów niezależnych

AUTO MOTO SERWIS na luzie

homeWyszukiwarka

mailNewsletter

PassThru

Redakcja „Auto Moto Serwisu” w 2017 roku rozpoczęła cykl publikacji dotyczących PassThru – procedury dostępu online do portali internetowych wybranych producentów pojazdów. Przedstawiamy proces pierwszej rejestracji, diagnostyki pojazdu i programowania sterowników dla poszczególnych marek samochodów.

Czytaj więcej

Prenumerata 2020

prenumerata2020 baner

 

mobile phoneAplikacja Android

Zapraszamy do korzystania z naszego serwisu informacyjnego dostępnego na smartfonach z systemem android. Znajdują się tu wiadomości z działów: nowości, z życia branży oraz szkolenia. Aplikację Auto Moto Serwis można ściągnąć bezpłatnie ze sklepu Google Play.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem