fb logo

Aktualne wydanie

Okladka AMS 03 2021

Bosch: zwiększ zyski swojego warsztatu

Pełne artykuły

Silniki Mazdy z technologią Skyactiv-G w warsztacie

W uzupełnieniu wiedzy technicznej potrzebnej do serwisowania benzynowych silników Mazdy przedstawione zostaną dane niezbędne do przetestowania czujników układu dolotowego i informacje o układach napędowym i ładowania oraz procedurach obsługi elektrycznego hamulca postojowego.

Czytaj więcej...

Oscyloskop w warsztacie – magistrala danych CAN

Już od ponad dwóch dekad wymiana informacji pomiędzy poszczególnymi sterownikami w pojazdach samochodowych jest powszechnie realizowana za pośrednictwem magistrali typu CAN. Taka forma transmisji danych pozwoliła na ograniczenie liczby przewodów i złącz instalacji elektrycznej oraz umożliwiła szybkie i bezzakłóceniowe komunikowanie się sterowników. Zastosowanie oscyloskopu pozwala na obserwację przebiegów sygnałów sieci CAN i identyfikację potencjalnych usterek.

Czytaj więcej...

Bezstopniowe skrzynie Multitronic

Aby optymalnie wykorzystać moment obrotowy silnika, skrzynia Multitronic posiada przekładnię pasową wyposażoną w wariator. Rolę pasa w tej przekładni pełni łańcuch, natomiast wariator umożliwia bezstopniową zmianę przełożeń przekładni w sposób płynny i pozbawiony przerw w przenoszeniu siły napędowej.

Czytaj więcej...

Najnowsze

Elektroniczna książka serwisowa – krok po kroku (cz. 2) – Ford

Ford umożliwia warsztatom niezależnym dokonywanie wpisów w elektronicznej książce serwisowej. Warsztat musi jednak uzyskać specjalną zgodę.

FORDksika

W nazewnictwie Forda elektroniczna książka serwisowa nazywana jest elektroniczną ewidencją pojazdu DSR. Co ciekawe, po rejestracji na stronie Forda otrzymujemy dostęp do kart przeglądu pojazdu, ale nie do książki przeglądów (DSR). Żeby uzyskać dostęp do książki serwisowej, trzeba prosić o odblokowanie tej opcji, pisząc na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W odpowiedzi otrzymamy do wypełnienia plik excel. Do tego pliku trzeba wkleić skan dowodu osobistego lub paszportu (plik PDF i skan dokumentu potwierdzającego prowadzenie firmy (kolejny plik PDF). Dla mniej wtajemniczonych ta operacja nie jest łatwa. Instrukcję, w jaki sposób wkleić plik PDF do pliku excel, można znaleźć na stronie Microsoft lub poszukać w wyszukiwarce Google. Wymagane jest wysłanie do Forda maila z tylko jednym załącznikiem w postaci pliku excel.
Jeśli wyślemy mail z trzema załącznikami: plikiem excel, skanem dowodu osobistego i skanem dokumentu potwierdzającego prowadzenie firmy, nasza prośba zostanie odrzucona. Po uzyskaniu akceptacji Forda musimy zalogować się na stronie (polecamy przeglądarkę Google Chrome) i otworzyć książkę serwisową. Uzyskanie loginu i pierwszą rejestrację opisaliśmy w artykule z cyklu „PassThru – krok po kroku – Ford” w tym numerze pisma. Po otworzeniu książki serwisowej możemy zapoznać się z historią napraw danego pojazdu i samemu dokonywać wpisów. Po wpisie wykonanego przeglądu można go edytować, ale nie można usunąć.

 

Pełna procedura została opisana w wydaniu 3/2021 Auto Moto Serwisu

homeWyszukiwarka

mailNewsletter

PassThru

Redakcja „Auto Moto Serwisu” w 2017 roku rozpoczęła cykl publikacji dotyczących PassThru – procedury dostępu online do portali internetowych wybranych producentów pojazdów. Przedstawiamy proces pierwszej rejestracji, diagnostyki pojazdu i programowania sterowników dla poszczególnych marek samochodów.

Czytaj więcej

Prenumerata 2021

prenumerata 2021 baner

 

mobile phoneAplikacja Android

Zapraszamy do korzystania z naszego serwisu informacyjnego dostępnego na smartfonach z systemem android. Znajdują się tu wiadomości z działów: nowości, z życia branży oraz szkolenia. Aplikację Auto Moto Serwis można ściągnąć bezpłatnie ze sklepu Google Play.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem