fb logo

Aktualne wydanie

jedynka072021

Pełne artykuły

Klucz pneumatyczny

W dzisiejszych czasach trudno sobie wyobrazić pracę w warsztacie samochodowym bez użycia klucza pneumatycznego. Specjaliści z firmy MOOG ostrzegają: o ile przy odkręcaniu połączeń takie narzędzie oddaje nieocenione usługi, o tyle podczas dokręcania należy korzystać z niego z rozwagą tak, aby nie przykładać zbyt dużego momentu do śrub i nakrętek lub w drugą stronę – żeby się nie okazało, że coś zostało przykręcone zbyt słabo. Nie ufaj regulacji klucza pneumatycznegoNie wolno polegać na regulacji siły dokręcania klucza pneumatycznego. Siła dokręcania zależy oczywiście od ustawienia pokrętła regulacyjnego, ale olbrzymi wpływ na nią mają także dwa inne czynniki. Pierwszym jest rodzaj klucza pneumatycznego, a drugim – wartość ciśnienia w instalacji pneumatycznej. Możemy założyć, że solidny, duży klucz pneumatyczny wpięty do szczelnej instalacji z wydajnym kompresorem będzie dokręcał nakrętki znacznie mocniej niż klucz jakiejś budżetowej marki podłączony do taniego kompresora. Pojawia się w tym...

Czytaj więcej...

Najnowsze

Elektroniczna książka serwisowa – krok po kroku (cz. 5) – Grupa BMW

Dokonywanie wpisów przeglądów do elektronicznej książki serwisowej KaSIO Grupy BMW wymaga wprawy. Wpisy są zachowywane w elektronicznej książce serwisowej, a także w nowszych pojazdach Grupy BMW.

ksika BMW

Za pomocą portalu Grupy BMW dla warsztatów niezależnych można dokonywać wpisów do elektronicznej książki serwisowej i dodatkowo do samych pojazdów marek: BMW, MINI i Rolls-Royce. Kierowca może odczytać historię przeglądów w aucie, ale jak informuje BMW Group, nie w każdym pojeździe istnieje taka możliwość. Sposób wgrania informacji o wykonanym przeglądzie do danego pojazdu zależy od tego, czy jest on wyposażony w kartę SIM. W starszych pojazdach, bez karty SIM, można aktywować transmisję wpisu do auta za pomocą programu ISTA, co wymaga opłaty. Wpis do książki przeglądów ułatwia czytnik kluczyka KeyRedaer, który można zakupić u dilera BMW.
Wykaz czynności serwisowych dla danego przeglądu BMW Group udostępnia po wykupieniu dostępu do dokumentacji technicznej. Wykaz tych czynności można pobrać także z programu Bosch ESI[tronic] 2.0.
W przeglądarce internetowej otwieramy stronę: https://aos.bmwgroup.com.

 

Pełna procedura w wydaniu 6/2021 Auto Moto Serwisu

homeWyszukiwarka

mailNewsletter

PassThru

Redakcja „Auto Moto Serwisu” w 2017 roku rozpoczęła cykl publikacji dotyczących PassThru – procedury dostępu online do portali internetowych wybranych producentów pojazdów. Przedstawiamy proces pierwszej rejestracji, diagnostyki pojazdu i programowania sterowników dla poszczególnych marek samochodów.

Czytaj więcej

Prenumerata 2021

prenumerata 2021 baner

 

mobile phoneAplikacja Android

Zapraszamy do korzystania z naszego serwisu informacyjnego dostępnego na smartfonach z systemem android. Znajdują się tu wiadomości z działów: nowości, z życia branży oraz szkolenia. Aplikację Auto Moto Serwis można ściągnąć bezpłatnie ze sklepu Google Play.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem