fb logo

Aktualne wydanie

jedynka062020

7 lat gwarancji od Continentala

Continental wydłużył w Polsce okres gwarancyjny na opony do samochodów osobowych i dostawczych do siedmiu lat od daty zakupu. Wydłużona gwarancja obowiązuje także na opony osobowe z grupy Continental, m.in. Uniroyal, Barum, Semperit i Viking.

– Tak długi okres gwarancyjny jest potwierdzeniem jakości naszych opon. Jakość jest tutaj kluczem, ponieważ przekłada się bezpośrednio na bezpieczeństwo jazdy – mówi Łukasz Kusiak, Product Manager w Continental Opony Polska.
Zgodnie z Polską Normą PN-C-94300-7 z lipca 1997 maksymalny okres przechowywania nowego ogumienia wynosi trzy lata od daty produkcji. – Teraz, dzięki zmienionym, atrakcyjnym warunkom gwarancji, której początek liczy się od daty zakupu, a nie jak wcześniej od daty produkcji opony, klienci mogą bez obaw wybierać ogumienie Continental, które było wyprodukowane nawet do trzech lat wstecz – wyjaśnia Łukasz Kusiak. Przy braku dowodu zakupu (faktury lub paragonu) opony osobowe i dostawcze Continental zachowują pięć lat gwarancji od daty produkcji, którą wskazuje numer DOT wytłoczony na boku opony.
Continental zaleca wymianę opon starszych niż 10 lat, niezależnie od ich stanu i głębokości bieżnika.

homeWyszukiwarka

mailNewsletter

PassThru

Redakcja „Auto Moto Serwisu” w 2017 roku rozpoczęła cykl publikacji dotyczących PassThru – procedury dostępu online do portali internetowych wybranych producentów pojazdów. Przedstawiamy proces pierwszej rejestracji, diagnostyki pojazdu i programowania sterowników dla poszczególnych marek samochodów.

Czytaj więcej

Prenumerata 2020

prenumerata2020 baner

 

mobile phoneAplikacja Android

Zapraszamy do korzystania z naszego serwisu informacyjnego dostępnego na smartfonach z systemem android. Znajdują się tu wiadomości z działów: nowości, z życia branży oraz szkolenia. Aplikację Auto Moto Serwis można ściągnąć bezpłatnie ze sklepu Google Play.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem