wtorek 18 luty 2020

Aktualne wydanie

Będzie spowolnienie?
Okladka AMS 01 2020Spowolnienie gospodarcze, którego obawia się branża motoryzacyjna, dotyczy bardziej producentów części zamiennych, mniej rynku aftermarketowego. Spodziewany jest spadek produkcji nowych aut i w konsekwencji mniejsze zapotrzebowanie na części do ich wytworzenia.

Czytaj więcej>>>

7 lat gwarancji od Continentala

Continental wydłużył w Polsce okres gwarancyjny na opony do samochodów osobowych i dostawczych do siedmiu lat od daty zakupu. Wydłużona gwarancja obowiązuje także na opony osobowe z grupy Continental, m.in. Uniroyal, Barum, Semperit i Viking.

– Tak długi okres gwarancyjny jest potwierdzeniem jakości naszych opon. Jakość jest tutaj kluczem, ponieważ przekłada się bezpośrednio na bezpieczeństwo jazdy – mówi Łukasz Kusiak, Product Manager w Continental Opony Polska.
Zgodnie z Polską Normą PN-C-94300-7 z lipca 1997 maksymalny okres przechowywania nowego ogumienia wynosi trzy lata od daty produkcji. – Teraz, dzięki zmienionym, atrakcyjnym warunkom gwarancji, której początek liczy się od daty zakupu, a nie jak wcześniej od daty produkcji opony, klienci mogą bez obaw wybierać ogumienie Continental, które było wyprodukowane nawet do trzech lat wstecz – wyjaśnia Łukasz Kusiak. Przy braku dowodu zakupu (faktury lub paragonu) opony osobowe i dostawcze Continental zachowują pięć lat gwarancji od daty produkcji, którą wskazuje numer DOT wytłoczony na boku opony.
Continental zaleca wymianę opon starszych niż 10 lat, niezależnie od ich stanu i głębokości bieżnika.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem