Clarios rozpoczyna działalność

Dział Power Solutions firmy Johnson Controls zostaje nowym podmiotem; spółka planuje wykorzystać rosnące globalne zapotrzebowanie na energię.

Clarios

Clarios, poprzednio Johnson Controls Power Solutions, rozpoczyna działalność jako nowy podmiot i światowy lider w dziedzinie zaawansowanych rozwiązań do przechowywania energii.
Clarios został nabyty przez Brookfield Business Partners i działa jako globalna spółka specjalizująca się w przechowywaniu energii, generująca ponad 8 mld dol. przychodów, zatrudniająca ponad 16 000 pracowników, dysponująca 56 zakładami na całym świecie i mająca 130 lat doświadczenia. Clarios będzie umacniał się na pozycji lidera w dziedzinie technologii akumulatorów samochodowych – odpowiadającego za jedną trzeciej rocznej produkcji całej branży – jednocześnie intensywnie poszukując sposobów na spełnienie przyszłego zapotrzebowania na przechowywanie energii.

Clarios zapewni im inteligentne technologie akumulatorowe wytwarzane dzięki unikatowej kombinacji wiedzy, inżynierii stosowanej oraz doskonałego wzornictwa. Technologie akumulatorowe stają się coraz ważniejsze, ponieważ współczesne pojazdy zawierają ponad sto urządzeń elektrycznych, które wspierają systemy mechaniczne oraz spełniają wymagania konsumentów w zakresie bezpieczeństwa, ekonomii paliwowej, komfortu i ekologii. Ponadto, za sprawą rosnącej popularności pojazdów autonomicznych, zaawansowane środki bezpieczeństwa nabiorą jeszcze większego znaczenia, co będzie wymagało sprawdzonego, niezawodnego rozwiązania do przechowywania energii. Clarios będzie inwestować w ludzi, procesy i technologie, które pomogą spełnić te rosnące wymagania i zapewnić jeszcze większą mobilność oraz efektywniejszą łączność w przyszłym świecie.

Akumulatory Clarios zostały zaprojektowane i wykonane w taki sposób, że aż do 99% materiałów wykorzystanych do ich produkcji może być odzyskane i ponownie zastosowane w nowych akumulatorach. Poprzez innowacyjną współpracę z klientami i partnerami firmy, Clarios stworzył pionierski system zbierania swoich produktów w obiegu zamkniętym, który jest modelowym przykładem wykorzystania gospodarki o obiegu zamkniętym w skali globalnej.

Firma zachowa swoje globalne zasoby produkcyjne i operacyjne, w tym korporacyjną centralę w Glendale w stanie Wisconsin.