poniedziałek 21 sierpień 2017

Aktualne wydanie

Huśtawka nastrojów

okadka 5 2017W badaniach rynku przedsiębiorcy motoryzacyjni wykazują daleko idący optymizm, a dane makroekonomiczne potwierdzają motoryzacyjny boom... Tymczasem do blisko 442 mln zł wzrosło zadłużenie branży motoryzacyjnej w Krajowym Rejestrze Długów.

 Czytaj więcej>>>

Zawieszenie Bilsteina do nowej Klasy E

2017.08.17 02 Rozwiazania BILSTEIN do nowej Klasy EJednym z efektów wieloletniej współpracy firmy Bilstein z Mercedesem jest opracowanie konstrukcji pneumatycznego zawieszenia. Rozwiązanie to znalazło zastosowanie między innymi w nowej Klasie E (W213), która zadebiutowała w ubiegłym roku. Bilstein wprowadza do oferty, przeznaczonej na rynek części zamiennych, elmenty zawieszenia z serii Performance właśnie do tego modelu.

Czytaj więcej...

Nowy płyn hamulcowy od Textara

textar DOT5.1Marka, która znana jest głównie z produkcji klocków i tarcz, ma w ofercie również szeroką paletę płynów hamulcowych. Textar poszerza tę ofertę i wprowadza do sprzedaży płyn hamulcowy DOT 5.1.

Czytaj więcej...

Czujniki temperatury spalin Meyle

czujniki MeyleInżynierowie Meyle rozszerzyli asortyment firmy. Nowe czujnik temperatury spalin MEYLE-ORIGINAL – dzięki dużej liczbie otworów wlotowych – mają zapewnić, że temperatury będą mierzone dokładnie i szybko przetwarzane.

Czytaj więcej...

Sam naprawiam samochód: VW Passat B7

WK passatNakładem Wydawnictw Komunikacji i Łączności ukazał się kolejny poradnik z cyklu „Sam naprawiam samochód”. Tym razem przeznaczony jest dla użytkowników samochodów Volkswagen Passat siódmej generacji (B7, Typ C3), produkowanych od listopada 2010 r. do października 2014 r. w wersjach sedan i kombi (Variant).

W poradniku zawarte zostały m.in. plan obsługi i opis czynności obsługowych i naprawczych, możliwych do wykonania we własnym zakresie. Przedstawiono schematy instalacji elektrycznej (VW Passata VII od listopada 2010 według stanu na wrzesień 2013 r.).
Zagadnienia ujęte w postaci porad i uwag mają wesprzeć użytkowników opisanych modeli samochodów w pewnym przygotowaniu technicznym, pracowników warsztatów i nieautoryzowanych stacji obsługi oraz wszystkich zainteresowanych tymi autami.

Większa baza danych serii KONFORT 700

Aktualizacja Konfort V15 grafikaTexa przygotowała nową bazę danych V15 dla stacji serii KONFORT 700. Nowa wersja została powiększona o ponad 1500 pozycji. Aktualizacja zawiera uzupełnienie danych modeli już obecnych w bazie, a także nowe modele pojazdów z czynnikiem chłodzącym R1234yf.

Baza danych serii KONFORT liczy już ponad 19 000 różnych pozycji. Zastosowanie wymiennego nośnika pamięci w postaci karty SD (dostępnego we wszystkich modelach stacji KONFORT serii 700) umożliwia regularne aktualizowanie bazy marek i modeli, a także kontrolę i wydruk raportu ze wszystkich cykli serwisowych.

Odzież warsztatowa od Magneti Marelli

katalogMMUbrania warsztatowe, jakie ma w ofercie Magneti Marelli, można znaleźć w nowym katalogu, który przygotowała firma.

Czytaj więcej...

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem