NOWE PRODUKTY MANN+HUMMEL

Fot. MANN+HUMMEL

Firma MANN+HUMMEL zademonstruje na targach IAA 2007, nowe wytyczne w zakresie konstrukcji systemów, integracji funkcji oraz optyki i akustyki w zarządzaniu przepływem powietrza i płynów w silnikach. Zamierza ona w swoich odchodzić od produkcji odrębnych komponentów i skupiać i się na wytwarzaniu zintegrowanych systemów, względnie modułów montowanych w silnikach samochodowych. Nowe możliwości w tym względzie wprowadza zastąpienie tradycyjnych materiałów tworzywami sztucznymi.  
 
 
Kolektor powietrza do ośmiocylindrowych silników wozów sportowych BMW M3
Na targach we Frankfurcie MANN+HUMMEL zaprezentuje między innymi: kolektor powietrza do ośmiocylindrowych silników wozów sportowych BMW M3, system filtracji powietrza do Nissana QASHQAI oraz miskę olejową z tworzywa sztucznego (dostępna od 2009r.).
Kolektor powietrza do BMW M3 ma pojemność 28 litrów, co pozwala na zasysanie wystarczającej ilości powietrza, niezbędnego w przypadku silników do aut sportowych. Kolektor ma ponadto we wnętrzu, na spodzie przy wylocie czystego powietrza w kierunku silnika, lejek ssawny, który zamontowano za pomocą elementów osdprzężeniowych na poszczególnych przepustnicach. Z kolei na nowy system filtracji składają się: przewody doprowadzające zanieczyszczone powietrze, kasetowy filtr powietrza oraz przewody czystego powietrza, co pozwoliło na polepszenie zintegrowanej w systemie akustykli. Miska olejowa MANN+HUMMEL ma zintegrowane następujące komponenty: przewodów olejowych, blach falistych lub nawet filtrów oleju, co pozwoliło na obniżenie kosztów jej produkcji oraz na zmniejszenie jej wymiarów i wagi.