niedziela 22 wrzesień 2019

Aktualne wydanie

Klimatyzacją w ogórka
AMS6 2019Za pomocą oprogramowania TEXA IDC5 CAR v 70 można już przeprowadzać diagnostykę nowych pojazdów z Grupy Fiata (FCA) wyposażonych w jednostkę sterującą SGW. Problem dotyczył wybranych modeli aut wyprodukowanych po 2017 r.

Czytaj więcej>>>

KONCENTRATY DO CHŁODNIC W INTER CARS S.A.

Płyn Cartechnic CT 12 plus w dużym opakowaniuW Inter Cras dostępne są już koncentraty do chłodnic marki Cartechnic. Firma oferuje dwa ich rodzaje: Cartechnic universal i Cartechnic CT 12 plus.
Płyn Cartechnic universalPierwszy z nich to koncentrat do chłodnicy zapewniający całoroczną ochronę silnika, chłodnicy i pompy wodnej. Płyn można stosować w jednostkach napędowych i układach chłodzenia wykonanych z żeliwa szarego, aluminium lub kombinacji obu tych metali. Cartechnic universal dzięki domieszkom zapobiegającym pienieniu się, zapewnia właściwą ochronę przed kawitacją i powstawaniem kamienia kotłowego. Płyn ten wolny jest od niebezpiecznych substancji: azotynów, amin i fosforanów. Stosować go jednak należy wyłącznie po rozcieńczeniu. Cartechnic universal dostępny jest w opakowaniach: 1,5 l, 5 l, 20 l, 60 l i 200 l.
Drugi dostępny produkt: Cartechnic CT 12 plus produkowany jest na bazie glikolu etylenowego. Można go stosować we wszystkich pojazdach wymagających używania produktów bezkrzemianowych. Zapewnia on całoroczną ochronę zarówno przed działaniem niskich temperatur jak i korozją. Można go stosować w silnikach i układach chłodzenia wykonanych z żeliwa szarego, aluminium, kombinacji obu tych metali lub ze stopów aluminium i miedzi. Cartechnic CT 12 plus zalecany jest do jednostek napędowych z metali lekkich. Można go mieszać z większością innych płynów chłodzących produkowanych na bazie glikolu etylowego. Produkt jest wolny od azotynów, amin i fosforanów. Również i Cartechnic CT 12 plus nie wolno stosować bez rozcieńczania. Płyn można kupić w opakowaniach: 1,5 l, 5 l, 20 l, 60 l i 200 l.  
 
Tabela zalecanych proporcji:
Ochrona przed mrozem do:
 Cartechnic % 70
 -15 st. C 30 70
 -25 st. C 40 60
 -36 st. Cc 50 50
 

Fot. Inter Cras

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem