środa 26 czerwiec 2019

Aktualne wydanie

Emisja i Elektryfikacja
Okladka AMS 04 2019W 2021 r. producentów aut będzie obowiązywał średni limit emisji CO2 wynoszący 95 g/km liczony dla wszystkich modeli. Jak na razie spełniają go tylko Smart i Tesla. Z dużych koncernów najlepiej wypada Toyota z emisją 99,9 g/km.

Czytaj więcej>>>

NOWE PRZEWODZĄCE W LAKIERNICTWIE

Firma GE Plastics wprowadziła do gamy produktów ecomagination tworzywa Noryl GTX, które zostały opracowane dla potrzeb procesu lakierowania proszkowego.
BMW stosuje Noryle GTX do pookrywania karoserii nowych modeli samochodówTe ekologiczne tworzywa zawierają przewodzące wypełniacze, dzięki którym nie ma potrzeby stosowania podkładów elektrostatycznych, gdyż doskonale przylegają one do powłoki lakierniczej. Elementy wykonane z Norylu mogą być lakierowane proszkowo na wspólnej linii z wyrobami metalowymi, których przy zastosowaniu tych wypełniaczy nie trzeba już chemicznie czyścić i dodatkowo gruntować. Warto też zauważyć, że Noryle są odporne na temperaturę, a także są doskonałymi przewodnikami.
Przed zaszeregowaniem Noryli GTX do gamy produktów ecomagination przeprowadzono szereg rygorystycznych badań, które ilościowo oceniły korzyści ekologiczne i operacyjne dla klientów. Badania te prowadzono pod kontrolą niezależnego audytora. System ecomagination to ogólnoświatowy program działań w dziedzinie technologii proekologicznych. W ramach tego programu firma pomaga klientom w rozwiązywaniu najtrudniejszych problemów ekologicznych, np. poprzez obniżenie emisji gazów cieplarnianych.
Warto zauważyć, że przejście z procesu lakierowania na mokro, na technologię proszkową obniża emisję lotnych związków organicznych o 98% oraz obniżyć koszt lakierowania o ponad 49%.

Fot. GE Plastics

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem