niedziela 22 wrzesień 2019

Aktualne wydanie

Klimatyzacją w ogórka
AMS6 2019Za pomocą oprogramowania TEXA IDC5 CAR v 70 można już przeprowadzać diagnostykę nowych pojazdów z Grupy Fiata (FCA) wyposażonych w jednostkę sterującą SGW. Problem dotyczył wybranych modeli aut wyprodukowanych po 2017 r.

Czytaj więcej>>>

NOWE PRZEWODZĄCE W LAKIERNICTWIE

Firma GE Plastics wprowadziła do gamy produktów ecomagination tworzywa Noryl GTX, które zostały opracowane dla potrzeb procesu lakierowania proszkowego.
BMW stosuje Noryle GTX do pookrywania karoserii nowych modeli samochodówTe ekologiczne tworzywa zawierają przewodzące wypełniacze, dzięki którym nie ma potrzeby stosowania podkładów elektrostatycznych, gdyż doskonale przylegają one do powłoki lakierniczej. Elementy wykonane z Norylu mogą być lakierowane proszkowo na wspólnej linii z wyrobami metalowymi, których przy zastosowaniu tych wypełniaczy nie trzeba już chemicznie czyścić i dodatkowo gruntować. Warto też zauważyć, że Noryle są odporne na temperaturę, a także są doskonałymi przewodnikami.
Przed zaszeregowaniem Noryli GTX do gamy produktów ecomagination przeprowadzono szereg rygorystycznych badań, które ilościowo oceniły korzyści ekologiczne i operacyjne dla klientów. Badania te prowadzono pod kontrolą niezależnego audytora. System ecomagination to ogólnoświatowy program działań w dziedzinie technologii proekologicznych. W ramach tego programu firma pomaga klientom w rozwiązywaniu najtrudniejszych problemów ekologicznych, np. poprzez obniżenie emisji gazów cieplarnianych.
Warto zauważyć, że przejście z procesu lakierowania na mokro, na technologię proszkową obniża emisję lotnych związków organicznych o 98% oraz obniżyć koszt lakierowania o ponad 49%.

Fot. GE Plastics

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem