czwartek 18 lipiec 2019

Aktualne wydanie

Emisja i Elektryfikacja
Okladka AMS 04 2019W 2021 r. producentów aut będzie obowiązywał średni limit emisji CO2 wynoszący 95 g/km liczony dla wszystkich modeli. Jak na razie spełniają go tylko Smart i Tesla. Z dużych koncernów najlepiej wypada Toyota z emisją 99,9 g/km.

Czytaj więcej>>>

Kampania diagnostyczna VARTA

 

Z roku na rok znaczenie akumulatora w samochodzie rośnie. Nie używa się go tylko podczas rozruchu samochodu, ale obsługuje on liczne odbiorniki energii elektrycznej podczas postoju na wyłączonym silniku. Jest to więc jeden z ważniejszych elementów pojazdu wymagający odpowiedniej obsługi.

Ponad 33% awarii samochodów wynika z problemów z akumulatorem, najczęstszymi czynnikami mającymi na to wpływ, wg. badań ADAC to:

  • dłuższe przerwy w korzystaniu z pojazdu,
  • jazda na krótkich odcinkach,
  • skrajne temperatury (zarówno wysokie jak i niskie) oraz trudne warunki pogodowe,
  • nieodpowiedni dobór akumulatora do pojazdu,
  • niewłaściwa eksploatacja,
  • naturalne zużycie.

vartaVarta rozpoczęła kampanię diagnostyczną, polegającą na teście każdego akumulatora, trafiającego do serwisu. Dzięki temu warsztatowiec wykryje wady tej części zanim zaczną się kłopoty i może ułatwić korzystanie z samochodu klienta bez dodatkowych kosztów i kłopotów. Można to uczynić rejestrując się na stronie www.varta-automotive.com.pl i wziąć udział w akcji producenta akumulatorów. Każdy warsztat otrzyma pakiet startowy a oraz zostanie dopisany do wyszukiwarki warsztatów na stronie internetowej Varty. Kampania może przyczynić się do zwiększenia obrotów warsztatu i wzrostu zaufania klientów.

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem