fb logo

Aktualne wydanie

Okladka AMS 04 2021

TECHNOLOGIA UV W LAKIERNICTWIE RENOWACYJNYM

 Zastosowania technologii UV w lakiernictwie renowacyjnym są również jednym z najważniejszych tematów dla firmy Glasurit. Jej dział rozwoju pracuje nad wprowadzeniem na rynek kompletnego systemu UV, składającego się z dokładnie do siebie dopasowanych elementów: od szpachli aż po lampę UV.
Efektem nowej technologii są lakiery o znacznie mniejszej zawartości rozpuszczalników niż materiały konwencjonalne zgodne z normami emisji LZO, o bardzo wysokiej odporności na zarysowania, szybkie w aplikacji i pozwalające na oszczędność energii. Takie cechy trudno nie uznać za bardzo obiecujące.

Jednakże… diabeł tkwi w szczegółach. Nie wystarczy bowiem wysuszenie polakierowanego elementu pod lampą UV. Dla uzyskania optymalnego efektu konieczne jest takie opracowanie całego systemu lakierniczego, aby możliwe było jego utwardzanie promieniami UV.

Obecnie Glasurit z dużym zaangażowaniem pracuje nad opracowaniem systemu, który umożliwi warsztatom stosowanie nowej technologii bez żadnych problemów. System składał się będzie z jednoskładnikowej szpachli, podkładu wypełniającego, żywicy i dwuskładnikowego lakieru bezbarwnego – utwardzanych promieniami UV.


Oczywiście, Glasurit zaproponuje również opracowane przez siebie wyposażenie: urządzenie kombi, które będzie emitować zarówno promienie UVA, jak i podczerwień. Zaletą tego rozwiązania jest fakt, że wyeliminowano szkodliwe promieniowanie UVB, stąd lakiernicy mogą pracować tak jak dotychczas – nie będzie konieczne stosowanie specjalnej odzieży ochronnej.

Zastosowanie systemu UV będzie interesujące szczególnie dla warsztatów o dużym obłożeniu oraz dla zakładów, które wykonują wiele małych napraw. W tych przypadkach skala oszczędności jest najwyższa.

Materiały źródłowe: GLASURIT

homeWyszukiwarka

mailNewsletter

PassThru

Redakcja „Auto Moto Serwisu” w 2017 roku rozpoczęła cykl publikacji dotyczących PassThru – procedury dostępu online do portali internetowych wybranych producentów pojazdów. Przedstawiamy proces pierwszej rejestracji, diagnostyki pojazdu i programowania sterowników dla poszczególnych marek samochodów.

Czytaj więcej

Prenumerata 2021

prenumerata 2021 baner

 

mobile phoneAplikacja Android

Zapraszamy do korzystania z naszego serwisu informacyjnego dostępnego na smartfonach z systemem android. Znajdują się tu wiadomości z działów: nowości, z życia branży oraz szkolenia. Aplikację Auto Moto Serwis można ściągnąć bezpłatnie ze sklepu Google Play.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem