poniedziałek 17 czerwiec 2019

Aktualne wydanie

Emisja i Elektryfikacja
Okladka AMS 04 2019W 2021 r. producentów aut będzie obowiązywał średni limit emisji CO2 wynoszący 95 g/km liczony dla wszystkich modeli. Jak na razie spełniają go tylko Smart i Tesla. Z dużych koncernów najlepiej wypada Toyota z emisją 99,9 g/km.

Czytaj więcej>>>

Zestaw TEXY do kalibracji kamer

texaidce4Coraz ważniejsze znaczenie zyskują systemy wspomagające kierowcę, takie jak asystent parkowania, utrzymania pasa ruchu czy system awaryjnego hamowania. Ich działanie oparte jest o pracę kamer, które zazwyczaj instalowane są na szybie przedniej i wymagają właściwych kalibracji.
Właśnie dla tych zastosowań TEXA opracowała i wdrożyła „Zestaw do kalibracji kamer”.

Jest on złożony z kilku paneli, podzielonych według marek, które w połączeniu z narzędziem diagnostycznym, pozwalają na prawidłową kalibrację czujników wchodzących w skład systemu wspomagania kierowcy, takich jak np. kamera czy radar długiego i krótkiego zasięgu. Prawidłowa praca wszystkich elementów systemu jest niezbędna, do prawidłowej interpretacji wartości docierających do sterownika z poszczególnych czujników, pozwalając tym samym na skuteczne wsparcie kierowcy pojazdu.

Kalibracja jest konieczna na przykład, w sytuacji, gdy: system aktywnego zawieszenia ustawiony został w pozycji przeglądu, wymieniono szybę przednią, w każdej sytuacji, gdy jednostka sterująca zgłasza, że utraciła kalibrację kamer, lub gdy zmieniono wysokość jazdy pojazdu. Wśród marek, które wymagają regulacji tego systemu znajdują się: AUDI; BMW; CITROËN; HYUNDAI; INFINITI; KIA; MERCEDES-BENZ; NISSAN; OPEL (GM); PEUGEOT; RENAULT; SEAT; ŠKODA; SMART; VOLKSWAGEN; VOLVO.

Oprogramowanie diagnostyczne IDC4E obsługuje kalibrację systemów wspomagania kierowcy poprzez użycie dwóch nowych aplikacji APP: Kalibracja kamery/radaru oraz Asysta parkowania w obszarze Nowe Funkcje Specjalne.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem