fb logo

Aktualne wydanie

Okladka AMS 04 2021

NOWOŚCI WKiŁ

 Nakładem Wydawnictw Komunikacji i Łączności ukazały się ciekawe pozycje, na które chcemy zwrócić uwagę Czytelników „AMS”. 
Kolejną książką z serii „Samochody marzeń” jest publikacja „Maserati” autorstwa duetu M. Braun, A. F. Storz, poświęcona historii tej, rzadkiej w naszym kraju, marki. Na pierwszych stronach przedstawiono dzieje firmy Maserati. W drugiej części omówiono poszczególne modele z ich opisem i danymi technicznymi, co jest cechą charakterystyczną książek z tej serii. Zwraca uwagę doskonałe tłumaczenie z języka niemieckiego, szczególnie danych technicznych, czym pozycja ta wyróżnia się od innych książek traktujących o historii motoryzacji wydawanych przez małe, prywatne wydawnictwa. Każdy miłośnik samochodów powinien zapoznać się z historią firmy Maserati, znanej z oryginalnych rozwiązań technicznych.

Interesującą publikacją jest książka „Układy oczyszczania spalin i pokładowe systemy diagnostyczne samochodów OBD” autorstwa Uwe Rokoscha, przetłumaczona z języka niemieckiego. Jej ogromną zaletą jest aktualność. Poza typowymi zagadnieniami, jak składniki spalin, przebieg procesu spalania czy regulacja składu mieszanki przedstawiono także katalityczne reaktory spalin i filtry cząstek stałych. W kolejnych rozdziałach omówiono system diagnostyki samochodowej OBD dla silników z zapłonem iskrowym i samoczynnym. Bardzo przydatne są wyciąg z ustawodawstwa europejskiego dot. OBD, a przede wszystkim kody usterek. Ich lista, zgodnie z SAE J2012 i ISO 15 031-6, przyda się w każdym warsztacie samochodowym.

Dla posiadaczy i miłośników Citroena Xsara przeznaczony jest fachowy poradnik dotyczący obsługi tego pojazdu. Książka obejmuje modele produkowane w trzech wersjach nadwoziowych (hatchback, coupe i kombi) z 8-zaworowymi silnikami z zapłonem iskrowym o pojemności skokowej 1,4 l, 1,8 l i 16-zaworowym 1,8 l, współdziałających z manualnymi lub automatycznymi skrzyniami przekładniowymi. W książce omówiono prace obsługowo-naprawcze, przedstawiono dane regulacyjne, momenty dokręcania śrub i schematy instalacji elektrycznych.

Tę samą, obecną na rynku od lat i cieszącą się zasłużonym uznaniem, serię reprezentuje książka dotycząca Peugeota 406, produkowanego w latach 1995-2002. Przedstawiono w niej szczegółowe dane techniczne i regulacyjne oraz opisy demontażu, naprawy i montażu „406” w wersjach sedan, kombi i coupe, napędzanych czterocylindrowymi silnikami benzynowymi o pojemnościach 1,6 l (90 KM), 1,8 l (90 i 112 KM) oraz 2,0 l (135, 138 i 150 KM)

(pol)

homeWyszukiwarka

mailNewsletter

PassThru

Redakcja „Auto Moto Serwisu” w 2017 roku rozpoczęła cykl publikacji dotyczących PassThru – procedury dostępu online do portali internetowych wybranych producentów pojazdów. Przedstawiamy proces pierwszej rejestracji, diagnostyki pojazdu i programowania sterowników dla poszczególnych marek samochodów.

Czytaj więcej

Prenumerata 2021

prenumerata 2021 baner

 

mobile phoneAplikacja Android

Zapraszamy do korzystania z naszego serwisu informacyjnego dostępnego na smartfonach z systemem android. Znajdują się tu wiadomości z działów: nowości, z życia branży oraz szkolenia. Aplikację Auto Moto Serwis można ściągnąć bezpłatnie ze sklepu Google Play.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem