fb logo

Aktualne wydanie

Okladka AMS 04 2021

NOWE ANALIZATORY I DYMOMIERZE

 Firma Precyzja-Bit z Bydgoszczy wprowadziła do swojej oferty handlowej nowe urządzenia diagnostyczne: analizator spalin AT 505 oraz dymomierz AT 605.
AT 505 to czteroskładnikowy (opcjonalnie pięcioskładnikowy, również NOx) analizator spalin, przeznaczony do badania i regulacji silników benzynowych oraz do wykonywania kontroli emisji spalin z tych silników według właściwych norm państwowych. Umożliwia on pomiar stężenia HC, CO, CO2, O2 oraz możliwość wyliczenia na podstawie tych parametrów COcor i współczynnika nadmiaru powietrza  (lambda). Przyrząd ten mierzy prędkość obrotową silnika po przyłączeniu do zacisków akumulatora (na podstawie tętnień występujących w instalacji elektrycznej pojazdu) oraz temperaturę oleju.  Dane przesyłane są z modułu analizatora spalin przez złącze USB do komputera (z którym musi współpracować) w celu przetworzenia, zapisania i wydrukowania. Analizator spalin stanowi część systemu modułowego Multi-Diag.

Koszt zakupu tego urządzenia to 13.500 zł netto (12.000 zł netto bez komputera).

Tu rys. 1 i 2 (obok siebie) – podpis: Analizator spalin AT 505

AT 605 jest przeznaczony do kontroli emisji spalin w silniku diesla (o zapłonie samoczynnym). Pracuje w funkcji pomiar dymienia w dwóch różnych trybach pomiarowych, a mianowicie w trybie "pomiaru ciągłego dymienia" i w trybie "pomiaru dymienia przy swobodnym przyśpieszeniu obrotów".

Przyrząd ten mierzy prędkość obrotową silnika po przyłączeniu do zacisków akumulatora (na podstawie tętnień występujących w instalacji elektrycznej pojazdu) oraz temperaturę oleju. Dane przesyłane są z modułu dymomierza przez złącze USB do komputera (z którym musi współpracować) w celu przetworzenia, zapisania i wydrukowania.

Koszt zakupu tego urządzenia to 12.500 zł netto (11.000 zł netto bez komputera) + 1.500 zł netto za wyposażenie dodatkowe do obsługi pojazdów powyżej 3,5 t.

Materiały źródłowe:
PRECYZJA-BIT

homeWyszukiwarka

mailNewsletter

PassThru

Redakcja „Auto Moto Serwisu” w 2017 roku rozpoczęła cykl publikacji dotyczących PassThru – procedury dostępu online do portali internetowych wybranych producentów pojazdów. Przedstawiamy proces pierwszej rejestracji, diagnostyki pojazdu i programowania sterowników dla poszczególnych marek samochodów.

Czytaj więcej

Prenumerata 2021

prenumerata 2021 baner

 

mobile phoneAplikacja Android

Zapraszamy do korzystania z naszego serwisu informacyjnego dostępnego na smartfonach z systemem android. Znajdują się tu wiadomości z działów: nowości, z życia branży oraz szkolenia. Aplikację Auto Moto Serwis można ściągnąć bezpłatnie ze sklepu Google Play.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem