fb logo

Aktualne wydanie

Okladka AMS 04 2021

UWAGA NA LEXUSY Z USA!

Rosnąca popularność Lexusa sprawia, że coraz więcej polskich klientów decyduje się na zakup aut tej marki sprowadzonych z USA i znacznie tańszych. Niestety, nabywcy nie biorą pod uwagę kilku istotnych, a kłopotliwych czynników.

Po pierwsze – samochody z rynku amerykańskiego nie posiadają gwarancji w Polsce mimo, iż pośrednicy często zapewniają o takiej usłudze.

Po drugie – samochody z rynku amerykańskiego są produkowane w USA i w związku z tym zbudowane są na innych podzespołach.

Po trzecie – samochody z rynku amerykańskiego mają inne zawieszenia oraz inne układy hamulcowe (nie przystosowane do europejskich prędkości i nagłych hamowań).

Po czwarte – należy pamiętać o braku kompatybilności niektórych systemów, np. system nawigacji satelitarnej GPS nie współpracuje z europejskimi płytami. Oddzielnym problemem są blokady strefowe płyt DVD.

Po piąte –komputer pokładowy wyskalowany jest w milach oraz  galonach (zamiast kilometrów oraz litrów) i nie ma możliwości zmiany tej funkcji.

Po szóste – radio nie działa na niektórych częstotliwościach.

Po siódme – specyfikacje zdecydowanie różnią się, np. bardzo dobrze wyposażony model IS może nie posiadać lamp ksenonowych.

Po ósme – konieczne jest dostosowanie pojazdu do wymogów rynku europejskiego np. montaż asymetrycznych reflektorów.

Po dziewiąte – bardzo częste są uszkodzenia pojazdów wynikające z niewłaściwego transportu – rozładunek samochodów odbywa się np. przy pomocy wózków widłowych.

Po dziesiąte – program VIP oferowany jest bezpłatnie w Polsce tylko tym klientom, którzy zdecydowali się na zakup Lexusa za pośrednictwem autoryzowanej sieci.

W efekcie naprawa uszkodzonych samochodów używanych, kupowanych na aukcjach za małe pieniądze, ich dostosowywanie (często wręcz niewykonalne) oraz problemy z doborem części, a przede wszystkim brak gwarancji sprawiają, że taka transakcja okazuje się nieopłacalna z ekonomicznego punktu widzenia.

Materiały źródłowe:
LEXUS

homeWyszukiwarka

mailNewsletter

PassThru

Redakcja „Auto Moto Serwisu” w 2017 roku rozpoczęła cykl publikacji dotyczących PassThru – procedury dostępu online do portali internetowych wybranych producentów pojazdów. Przedstawiamy proces pierwszej rejestracji, diagnostyki pojazdu i programowania sterowników dla poszczególnych marek samochodów.

Czytaj więcej

Prenumerata 2021

prenumerata 2021 baner

 

mobile phoneAplikacja Android

Zapraszamy do korzystania z naszego serwisu informacyjnego dostępnego na smartfonach z systemem android. Znajdują się tu wiadomości z działów: nowości, z życia branży oraz szkolenia. Aplikację Auto Moto Serwis można ściągnąć bezpłatnie ze sklepu Google Play.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem