wtorek 18 luty 2020

Aktualne wydanie

Będzie spowolnienie?
Okladka AMS 01 2020Spowolnienie gospodarcze, którego obawia się branża motoryzacyjna, dotyczy bardziej producentów części zamiennych, mniej rynku aftermarketowego. Spodziewany jest spadek produkcji nowych aut i w konsekwencji mniejsze zapotrzebowanie na części do ich wytworzenia.

Czytaj więcej>>>

Fulda MultiControl

 fuldamulticontrolFulda wprowadza na rynek swoją pierwszą oponę całoroczną – MultiControl. Będzie ona dostępna w sprzedaży od jesieni 2016 r.

W oponie Fulda MultiControl zastosowano technologię trójwymiarowych lameli „Bubble Blades”. Ma ona zapewniać równie dobrą przyczepność na drogach pokrytych śniegiem i lodem, na mokrym asfalcie, jak i stabilną jazdę na suchej nawierzchni. Liczne lamele tworzą wiele krawędzi tnących, które przywierają do powierzchni drogi, gdy opona się obraca, a to zapewnia jej lepszą trakcję na śniegu i lodzie. Lamele blokują się też wzajemnie, tworząc zwarty blok podczas hamowania, przyspieszania i pokonywania zakrętów.
W oponie MultiControl wykorzystano zaawansowaną mieszankę z bardzo dobrze rozproszonymi krzemionkowymi wypełniaczami. Dzięki nim właściwości adhezyjne powierzchni bieżnika powinny pozostawać niezmienne w szerokim zakresie temperatur, a opona powinna zapewnić dobrą przyczepność niezależnie od warunków atmosferycznych.

Opona MultiControl będzie dostępna w 18 rozmiarach, o szerokości do 155 do 225 milimetrów, na obręcze o średnicy od 13 do 17 cali i wysokości od 45 do 70.

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem