Fulda MultiControl

 fuldamulticontrolFulda wprowadza na rynek swoją pierwszą oponę całoroczną – MultiControl. Będzie ona dostępna w sprzedaży od jesieni 2016 r.

W oponie Fulda MultiControl zastosowano technologię trójwymiarowych lameli „Bubble Blades”. Ma ona zapewniać równie dobrą przyczepność na drogach pokrytych śniegiem i lodem, na mokrym asfalcie, jak i stabilną jazdę na suchej nawierzchni. Liczne lamele tworzą wiele krawędzi tnących, które przywierają do powierzchni drogi, gdy opona się obraca, a to zapewnia jej lepszą trakcję na śniegu i lodzie. Lamele blokują się też wzajemnie, tworząc zwarty blok podczas hamowania, przyspieszania i pokonywania zakrętów.
W oponie MultiControl wykorzystano zaawansowaną mieszankę z bardzo dobrze rozproszonymi krzemionkowymi wypełniaczami. Dzięki nim właściwości adhezyjne powierzchni bieżnika powinny pozostawać niezmienne w szerokim zakresie temperatur, a opona powinna zapewnić dobrą przyczepność niezależnie od warunków atmosferycznych.

Opona MultiControl będzie dostępna w 18 rozmiarach, o szerokości do 155 do 225 milimetrów, na obręcze o średnicy od 13 do 17 cali i wysokości od 45 do 70.