Fulda Kristall Control HP2

FuldaKristallControlFulda opracowała nową zimową oponę Kristall Control HP2 dla pojazdów o wysokich osiągach. W oponie zastosowano technologię „Snow Catcher”, która opiera się na założeniu, że nic tak dobrze nie przywiera do śniegu, jak sam śnieg. Środkowe rowki bieżnika tworzą w centralnej części bieżnika połączoną sieć, która wgryza się w śnieg podczas jazdy.

Technologia trójwymiarowych lameli „Bubble Blades”, którą również zastosowano w zimowej oponie Fulda, ma zapewniać dobrą równowagę między przyczepnością, a trakcją na śniegu i lodzie oraz niezbędną stabilność prowadzenia. Nowe zimowe opony wyróżniają się dużą liczbą lameli, wykazujących się działaniem samoblokującym, które dodatkowo generują wiele krawędzi tnących, mających poprawiać przyczepność na śniegu.
Mieszanka bieżnika w oponie Kristall Control HP2 wykonana jest z krzemionki, która zapewnia oponie przyczepność w niższych temperaturach.

Kristall Control HP2 będzie dostępna od jesieni 2016 r. w 35 rozmiarach, o szerokości od 195 do 245 mm, na obręcze o średnicy od 15 do 18 cali i wysokości od 40 do 65.