fb logo

Aktualne wydanie

jedynka062020

Castrol LongLife 0W-20

castroledgeCastrol wprowadza nowy olej Castrol EDGE Professional LL IV FE 0W-20 przeznaczony do samochodów Grupy Volkswagen (Audi, VW, Seat, Škoda).

Olej będzie dostępny w autoryzowanych serwisach Grupy Volkswagen i u dealerów od października 2016.
Jest to olej typu longlife przeznaczony do nowej generacji silników wymagających zgodności ze specyfikacją VW 508 00/509 00. Zdaniem producenta wymiana oleju jest wymagana po maksymalnym przebiegu 30 tys. km. Olej jest wykorzystywany do pierwszego napełniania silników wybranych samochodów Grupy VW.
Po przeprowadzeniu testu PV1451 okazało się, że silnik z olejem 0W-20 zużywa ponad 4% mniej paliwa w porównaniu z tym samym silnikiem zalanym olejem 15W-40. Test ten jeszcze raz potwierdził, że im niższa lepkość oleju, tym opory tarcia silnika tłokowego o spalaniu wewnętrznym są niższe.

Castrol EDGE Professional LL IV FE 0W-20 to kolejny olej Castrola z serii Professional opracowany wspólnie z producentem samochodów. Castrol oferuje również olej Professional do silników Ford EcoBoost.

homeWyszukiwarka

mailNewsletter

PassThru

Redakcja „Auto Moto Serwisu” w 2017 roku rozpoczęła cykl publikacji dotyczących PassThru – procedury dostępu online do portali internetowych wybranych producentów pojazdów. Przedstawiamy proces pierwszej rejestracji, diagnostyki pojazdu i programowania sterowników dla poszczególnych marek samochodów.

Czytaj więcej

Prenumerata 2020

prenumerata2020 baner

 

mobile phoneAplikacja Android

Zapraszamy do korzystania z naszego serwisu informacyjnego dostępnego na smartfonach z systemem android. Znajdują się tu wiadomości z działów: nowości, z życia branży oraz szkolenia. Aplikację Auto Moto Serwis można ściągnąć bezpłatnie ze sklepu Google Play.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem