fb logo

Aktualne wydanie

Okladka AMS 04 2020

48 V – system łagodnej hybrydy

Według inżynierów Delphi system start-stop przy zasilaniu napięciem 48 Volt pozwala oszczędzić około 5% paliwa. Firma Delphi nazwała swój system e-turbosprężarką.
Delphi48V

W połączeniu z oprogramowaniem dla silnika opracowanym przez Delphi, elektryczna turbosprężarka, w pewnym sensie dostarcza „własne” powietrze. E–turbosprężarka wykorzystuje energię zmagazynowaną podczas hamowania do zapewnienia odpowiedniego startu i przyspieszenia pojazdu.
W Hondzie Civic, wyposażonej w silnik Diesla 1,6 l, firma Delphi uzyskała o 25% lepszy moment obrotowy w niskich zakresach obrotów oraz obniżyło poziom emisji o 10%. Znacząco przybliżyło to firmę do spełnienia europejskich przepisów, które będą obowiązywać od 2021 r. Według nich dopuszczalny poziom emisji to 95 gramów CO2 na każdy przejechany kilometr.

 

homeWyszukiwarka

mailNewsletter

PassThru

Redakcja „Auto Moto Serwisu” w 2017 roku rozpoczęła cykl publikacji dotyczących PassThru – procedury dostępu online do portali internetowych wybranych producentów pojazdów. Przedstawiamy proces pierwszej rejestracji, diagnostyki pojazdu i programowania sterowników dla poszczególnych marek samochodów.

Czytaj więcej

Prenumerata 2020

prenumerata2020 baner

 

mobile phoneAplikacja Android

Zapraszamy do korzystania z naszego serwisu informacyjnego dostępnego na smartfonach z systemem android. Znajdują się tu wiadomości z działów: nowości, z życia branży oraz szkolenia. Aplikację Auto Moto Serwis można ściągnąć bezpłatnie ze sklepu Google Play.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem