wtorek 22 październik 2019

Aktualne wydanie

Klimatyzacją w ogórka
AMS6 2019Za pomocą oprogramowania TEXA IDC5 CAR v 70 można już przeprowadzać diagnostykę nowych pojazdów z Grupy Fiata (FCA) wyposażonych w jednostkę sterującą SGW. Problem dotyczył wybranych modeli aut wyprodukowanych po 2017 r.

Czytaj więcej>>>

48 V – system łagodnej hybrydy

Według inżynierów Delphi system start-stop przy zasilaniu napięciem 48 Volt pozwala oszczędzić około 5% paliwa. Firma Delphi nazwała swój system e-turbosprężarką.
Delphi48V

W połączeniu z oprogramowaniem dla silnika opracowanym przez Delphi, elektryczna turbosprężarka, w pewnym sensie dostarcza „własne” powietrze. E–turbosprężarka wykorzystuje energię zmagazynowaną podczas hamowania do zapewnienia odpowiedniego startu i przyspieszenia pojazdu.
W Hondzie Civic, wyposażonej w silnik Diesla 1,6 l, firma Delphi uzyskała o 25% lepszy moment obrotowy w niskich zakresach obrotów oraz obniżyło poziom emisji o 10%. Znacząco przybliżyło to firmę do spełnienia europejskich przepisów, które będą obowiązywać od 2021 r. Według nich dopuszczalny poziom emisji to 95 gramów CO2 na każdy przejechany kilometr.

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem