fb logo

Aktualne wydanie

Okladka AMS 04 2020

Trigon Quick Vision do pomiaru geometrii

mondeleferroPod koniec lipca w centrali firmy TIP-TOPOL w Pobiedziskach odbyła się polska premiera urządzenia Trigon Quick Vision. To najnowszy produkt włoskiego producenta – firmy Mondolfo Ferro – służący do bezdotykowego, wstępnego pomiaru geometrii w pojazdach osobowych.

Trigon Quick Vision to urządzenie wykorzystujące technologię bezdotykowego pomiaru we wstępnym badaniu geometrii. Wystarczy przejechać przez specjalne rampy najazdowe, a zestaw kamer i laserów analizuje kształt oraz położenie koła w przestrzeni. Gabaryty oraz łatwość obsługi pozwalają umieścić Quick Vision na wjeździe do warsztatu, gdzie każdy pojazd przyjeżdżający nawet na drobne naprawy, może zostać bardzo szybko przebadany. Procedura pomiaru nie wymaga od obsługującego specjalistycznej wiedzy, przez co nie ma potrzeby angażowania w nią eksperta z zakresu geometrii.
Kierujący pojazdem ma do dyspozycji tablet, dzięki któremu prowadzi całą procedurę bez konieczności opuszczania auta. Ostatnim etapem pomiaru jest wydruk raportu pokazujący klientowi wynik za pomocą łatwych w interpretacji kolorów: zielony, żółty, czerwony oraz wskaźników liczbowych. Wszystkie te czynności zajmują nie więcej niż minutę.
schematmondelo
Technologia pomiaru bezdotykowego z użyciem kamer oraz laserów została opracowana przez włoską firmę Corghi, która ten typ pomiaru zastosowała w zaprojektowanym przez siebie robocie do badania geometrii R.E.M.O. podczas konstruowania urządzenia Quick Vision zaczerpnięto z tego wynalazku bezdotykową technologię. Urządzenie pozwala na dodani w przyszłości dodatkowych opcji pomiaru np. pomiaru kształtu i głębokości bieżnika. Będzie dostępne jesienią tego roku.

homeWyszukiwarka

mailNewsletter

PassThru

Redakcja „Auto Moto Serwisu” w 2017 roku rozpoczęła cykl publikacji dotyczących PassThru – procedury dostępu online do portali internetowych wybranych producentów pojazdów. Przedstawiamy proces pierwszej rejestracji, diagnostyki pojazdu i programowania sterowników dla poszczególnych marek samochodów.

Czytaj więcej

Prenumerata 2020

prenumerata2020 baner

 

mobile phoneAplikacja Android

Zapraszamy do korzystania z naszego serwisu informacyjnego dostępnego na smartfonach z systemem android. Znajdują się tu wiadomości z działów: nowości, z życia branży oraz szkolenia. Aplikację Auto Moto Serwis można ściągnąć bezpłatnie ze sklepu Google Play.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem