wtorek 22 październik 2019

Aktualne wydanie

Klimatyzacją w ogórka
AMS6 2019Za pomocą oprogramowania TEXA IDC5 CAR v 70 można już przeprowadzać diagnostykę nowych pojazdów z Grupy Fiata (FCA) wyposażonych w jednostkę sterującą SGW. Problem dotyczył wybranych modeli aut wyprodukowanych po 2017 r.

Czytaj więcej>>>

Trigon Quick Vision do pomiaru geometrii

mondeleferroPod koniec lipca w centrali firmy TIP-TOPOL w Pobiedziskach odbyła się polska premiera urządzenia Trigon Quick Vision. To najnowszy produkt włoskiego producenta – firmy Mondolfo Ferro – służący do bezdotykowego, wstępnego pomiaru geometrii w pojazdach osobowych.

Trigon Quick Vision to urządzenie wykorzystujące technologię bezdotykowego pomiaru we wstępnym badaniu geometrii. Wystarczy przejechać przez specjalne rampy najazdowe, a zestaw kamer i laserów analizuje kształt oraz położenie koła w przestrzeni. Gabaryty oraz łatwość obsługi pozwalają umieścić Quick Vision na wjeździe do warsztatu, gdzie każdy pojazd przyjeżdżający nawet na drobne naprawy, może zostać bardzo szybko przebadany. Procedura pomiaru nie wymaga od obsługującego specjalistycznej wiedzy, przez co nie ma potrzeby angażowania w nią eksperta z zakresu geometrii.
Kierujący pojazdem ma do dyspozycji tablet, dzięki któremu prowadzi całą procedurę bez konieczności opuszczania auta. Ostatnim etapem pomiaru jest wydruk raportu pokazujący klientowi wynik za pomocą łatwych w interpretacji kolorów: zielony, żółty, czerwony oraz wskaźników liczbowych. Wszystkie te czynności zajmują nie więcej niż minutę.
schematmondelo
Technologia pomiaru bezdotykowego z użyciem kamer oraz laserów została opracowana przez włoską firmę Corghi, która ten typ pomiaru zastosowała w zaprojektowanym przez siebie robocie do badania geometrii R.E.M.O. podczas konstruowania urządzenia Quick Vision zaczerpnięto z tego wynalazku bezdotykową technologię. Urządzenie pozwala na dodani w przyszłości dodatkowych opcji pomiaru np. pomiaru kształtu i głębokości bieżnika. Będzie dostępne jesienią tego roku.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem