ProKIT od NSK

nskFirma NSK zaprezentowała na targach Automechanika pierwszy produkt dla niezależnego rynku części samochodowych – zestaw ProKIT. Zaprezentowano również łożyska piast kół HUB generacji I, II i III.

Zestaw NSK ProKIT obejmuje łożyska piast kół HUB i jest pierwszym z serii produktów dla niezależnego rynku części zapasowych do samochodów. Składa się ze 100% oryginalnych produktów, takich jak łożyska, uszczelki i elementy mocowania, używanych przez producentów samochodów podczas pierwszego montażu. Wraz z zestawem ProKIT firma NSK zaprezentowała serię produktów zaprojektowanych w celu podkreślenia udowodnionej jakości, wysokiego poziomu innowacji i doświadczenia firmy jako cenionego dostawcy OE współpracującego ze wszystkimi większymi producentami samochodów.
NSK oczekuje uzyskania rozpoznawalności marki i ustanowienia trwałego, silnego partnerstwa dla hurtowników. Spółka skupia się również na najwyższej wydajności łańcucha dostaw i stworzeniu trwałych relacji z warsztatami na poziomie lokalnym.

Założona 100 lat temu firma NSK (Nippon Seiko Kabushiki Kaisha) to notowana na japońskiej giełdzie spółka, która z regionalnego dostawcy łożysk kulkowych rozwinęła się do specjalistycznego producenta łożysk tocznych i dostawcy komponentów dla przemysłu samochodowego o silnej, globalnej pozycji rynkowej. Obecnie NSK zatrudnia ponad 31 500 pracowników w 30 krajach. Oprócz kompletnego asortymentu łożysk tocznych, NSK opracowuje i produkuje komponenty precyzyjne i produkty mechatroniczne oraz systemy i podzespoły dla przemysłu samochodowego, obejmujące łożyska piast kół i układy kierownicze ze wspomaganiem elektrycznym.