poniedziałek 21 sierpień 2017

Aktualne wydanie

Huśtawka nastrojów

okadka 5 2017W badaniach rynku przedsiębiorcy motoryzacyjni wykazują daleko idący optymizm, a dane makroekonomiczne potwierdzają motoryzacyjny boom... Tymczasem do blisko 442 mln zł wzrosło zadłużenie branży motoryzacyjnej w Krajowym Rejestrze Długów.

 Czytaj więcej>>>

Kolejne tarcze Brembo lakierowane metodą UV

Brembo ogłasza, że jeśli dany model tarczy z oferty produceta jest dostępny w wersji lakierowanej, produkt w odmianie bez powłoki będzie zastąpiony tarczą z lakierowaniem UV. Zmiana dotyczy ponad 400 referencji.

Tarcze lakierowane nie są zabezpieczane warstwą oleju, więc nie wymagają odtłuszczania i mogą być montowane od razu po wyjęciu z opakowania. Pokrycie powłoką zwiększa również odporność na korozję, nie wpływa jednak na skuteczność hamowania. Części te posiadają laserowe oznakowanie na powierzchni hamującej, umożliwiające mechanikowi szybkie oszacowanie zużycia tarczy. Dzięki użyciu światła UV, powłoka może być utwardzana w temperaturze pokojowej. Brak konieczności użycia temperatur powyżej 300°C pozwala zaoszczędzić energię i uniknąć odkształceń geometrii tarczy spowodowanych wysoką temperaturą.
Tarcze lakierowane metodą UV firma Brembo wprowadziła na rynek części zamiennych w 2012 r. Obecnie w ofercie znajduje się ponad 800 modeli takich produktów przeznaczonych do pojazdów w europejskim parku samochodowym.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem