czwartek 21 czerwiec 2018

Aktualne wydanie

RODO, kasa i Bosch
001 Okladka AMS05Ledwo warsztaty uporały się z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych (RODO), a już szykują się kolejne wyzwania – kasy fiskalne online. Warsztaty będą najprawdopodobniej musiały wymienić dotychczasowe kasy fiskalne na urządzenia przesyłające na bieżąco informacje o rodzaju usługi, wysokości podatku, stawki VAT.

 Czytaj więcej>>>

Dwie nowości od Philipsa

Już 22–24 września Philips zaprezentuje dwie nowe lampy warsztatowe – RCH19 i RCH21S. Premiera nowych produktów z oferty firmy będzie miała miejsce podczas targów Inter Cars, na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Po tegorocznej premierze lampy Philips CBH51 czas na dwie lampy ręczne.

RCH21SRCH21S – to bardziej zaawansowany z dwóch nowych modeli. To pierwsza lampa warsztatowa Philips, która spełnia wymagania najwyższej międzynarodowej normy odporności mechanicznej – IK08. W celu uzyskania odpowiedniego certyfikatu lampa była zrzucana na każdą ze swoich stron z wysokości 1,5 m, co odpowiada położeniu barków. Lampa spełnia także normę IP65, co oznacza że jest odporna na wodę i kurz, a jej gumowa obudowa poradzi sobie także z olejami, smarami oraz większością innych chemikaliów (w tym rozpuszczalników) stosowanych w warsztatach samochodowych. RCH21S jest wyposażona w białe diody Luxeon, które rozsyłają snop światła pod kątem 90 stopni. Temperatura barwowa to 6000 K – by jak najmniej męczyć oczy. 300 lumenów pozwoli dostrzec każdy szczegół naprawianego komponentu przez 3,5 godziny, a przy mocy ograniczonej do 120 lumenów można pracować z lampą nawet do sześciu godzin bez ładowania.

RCH19SUltrapłaska i składana lampa RCH19 to nowość na rynku – kompaktowa głowica obracana pod kątem 180 stopni pozwala wsunąć ją w ciasne przestrzenie, a haczyk i magnes – pewnie zamocować, by mieć obie ręce wolne. Podobnie jak z RCH21S także i ten produkt oferuje dwa tryby pracy – wzmocniony (250 lumenów przez cztery godziny lub 120 lumenów przez siedem godzin). Barwa światła maksymalnie zbliżona do światła dziennego nie męczy oczu, a kąt rozsyłu światła wynosi 90 stopni, co zapewnia optymalne oświetlenie miejsca naprawy. RCH19 spełnia wymogi normy IK07, co sprawia że jest odporna na upadki, a umowa obudowa chroni ją przed substancjami chemicznymi stosowanymi w warsztatach.


Nowe produkty oraz pełną ofertę wyposażenia warsztatowego Philips będzie można zobaczyć na stoisku nr 437 w Hali D 23 i 24 września podczas targów Inter Cars.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem