czwartek 21 czerwiec 2018

Aktualne wydanie

RODO, kasa i Bosch
001 Okladka AMS05Ledwo warsztaty uporały się z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych (RODO), a już szykują się kolejne wyzwania – kasy fiskalne online. Warsztaty będą najprawdopodobniej musiały wymienić dotychczasowe kasy fiskalne na urządzenia przesyłające na bieżąco informacje o rodzaju usługi, wysokości podatku, stawki VAT.

 Czytaj więcej>>>

Wrześniowe produkty Liqui Moly

promocje LMWe wrześniu Liqui Moly promuje produkty, które pomagają zadbać o układ wspomagania i skrzynie biegów.

Olej w układzie wspomagania zużywa się jak każdy inny środek smarny chociażby poprzez utlenianie. Olej należy dobierać zgodnie z zaleceniem. Często stosowanym olejem do układu wspomagania jest Top Tec ATF 1100, który może być stosowany w układach wspomagania, w niektórych skrzyniach automatycznych i w niektórych skrzyniach manualnych.
Dziś już nikogo nie trzeba już nikogo przekonywać do wymiany oleju w automatycznej skrzyni biegów. Można to zrobić metodą dynamiczną z wykorzystaniem urządzenia Gear Tronic ATX 180, bądź też metodą statyczną. Ważne jest to, żeby zastosować odpowiedni olej spełniający wymaganie producenta. Popularnym olejem do automatycznych skrzyń biegów jest olej Top Tec ATF 1200.
Automatyczne skrzynie biegów cierpią również na różnego rodzaju niedomagania, np. wycieki oleju oraz problemy ze zmianą przełożeń. Ponadto zdarzają się eksploatacyjne zużycie tarczek sprzęgieł, zużycie mechaniczne przekładni planetarnych. Pierwsze dwie przypadłości w większości wypadków można wyeliminować, wykorzystując specjalny dodatek do automatycznych skrzyń biegów o numerze 5135. Jego zadaniem jest uelastycznienie materiałów uszczelniających i przyczynienie się do wyeliminowania wycieków. Produkt ten poprawia również właściwości lepkościowe oleju co przyczynia się do lepszej zmiany biegów szczególnie gdy olej się rozgrzeje. Dodatek do ATF można zastosować w dowolnym momencie eksploatacji zarówno do świeżego jak i do zużytego oleju. Jedno opakowanie 250 ml wystarcza na maksymalnie 8 litrów oleju ATF.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem