środa 25 kwiecień 2018

Aktualne wydanie

Świat się kręci
001 okladka AMS 03Jak poinformował Daimler AG „przedsiębiorca Li Shufu nabył pakiet 9,69% akcji”. Li Shufu to założyciel i prezes chińskiego producenta samochodów Zhejiang Geely Holding Group. Za kwotę 7,3 mld euro Geely stało się ważnym udziałowcem Daimlera. W 2016 r. Geely wykupiło także udziały w Volvo Trucks. Czyżby europejski przemysł motoryzacyjny nie był w stanie obronić się przed azjatyckimi inwestorami?

 Czytaj więcej>>>

Srebrne akumulatory ZAP

ZAPSilverPremiumZAP Sznajder Batterien będzie produkował nowe modele akumulatorów z serii Silver Premium o pojemnościach 75 Ah i 95 Ah, przeznaczone do pracy w autach osobowych przy temperaturach dochodzących nawet do –40 stopni Celsjusza.

Nowe akumulatory są przeznaczone do aut produkcji japońskiej i koreańskiej, w szczególności takich marek jak: Toyota, Nissan, Mazda, Hyundai i Kia oraz do samochodów z silnikiem Diesla importowanych z USA, których baterie charakteryzują się wysokimi prądami rozruchowymi.
Ich bezawaryjną pracę i trwałość ma zapewnić zastosowanie stopu srebrowo-wapniowego, a także nowatorski dodatek grafitu w płytach ujemnych baterii. Dzięki znikomemu zużyciu wody akumulatory są całkowicie bezobsługowe.
Co roku ok. 30 proc. całego eksportu akumulatorów produkowanych przez polską firmę ZAP Sznajder Batterien jest wysyłane do Skandynawii. Od tego roku polskie akumulatory są dostępne również na Islandii.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem