poniedziałek 21 maj 2018

Aktualne wydanie

Świat się kręci
001 okladka AMS 03Jak poinformował Daimler AG „przedsiębiorca Li Shufu nabył pakiet 9,69% akcji”. Li Shufu to założyciel i prezes chińskiego producenta samochodów Zhejiang Geely Holding Group. Za kwotę 7,3 mld euro Geely stało się ważnym udziałowcem Daimlera. W 2016 r. Geely wykupiło także udziały w Volvo Trucks. Czyżby europejski przemysł motoryzacyjny nie był w stanie obronić się przed azjatyckimi inwestorami?

 Czytaj więcej>>>

Samochodowy Kolor Roku 2018

AxaltaJasne odcienie o wysokim połysku to dominujące trendy we współczesnej motoryzacji.

Axalta Coating Systems (NYSE: AXTA) ogłosiła StarLite Samochodowym Kolorem Roku 2018. StarLite to jasny, błyszczący lakier stanowiący część linii ChromaDyne opracowanej dla producentów samochodów. Produkt aplikuje się w trzech warstwach. Zawiera syntetyczne ziarno, które zapewnia perłowy efekt. Lakier oprócz walorów estetycznych ma również właściwości funkcjonalne. Białe samochody są wciąż najpopularniejsze, wśród nich można zaobserwować rosnącą popularność odbijających światło, pigmentów perłowych. Kolory o wysokim połysku mają też pozytywny wpływ na działanie samochodów autonomicznych, ponieważ stosowane w nich systemy LIDAR (radary wykorzystujące światło) łatwiej wykrywają jaśniejsze kolory, takie jak StarLite.

Specjaliści z firmy Axalta niedawno opublikowali raport na temat globalnych trendów kolorystycznych na rynku motoryzacyjnym w 2017 roku. Wynika z niego, że biel już siódmy rok z rzędu jest najpopularniejszym kolorem na świecie. W 2017 r. ten kolor wybrało prawie 40% wszystkich nabywców, to o 2% więcej niż w 2016 r. Biel jest też popularniejsza od czerni, która zajmuje drugą pozycję ze stratą 23%. Perłowa biel, która obejmuje także kolor StarLite, zyskała 4% na popularności i w 2017 r. odnotowała 13% udział.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem