niedziela 23 wrzesień 2018

Aktualne wydanie

Jak zarobić na częściach?
001 okladka AMS06 2018Widocznie marże ze sprzedaży samochodów są niewystarczające i niektórzy producenci starają się osiągnąć dodatkowe zyski na oryginalnych częściach zamiennych. Manipulowali oni cenami części zamiennych, zarabiając w ciągu ostatnich 10 lat miliardy euro.

 Czytaj więcej>>>

Preparaty do układu klimatyzacji

produkt LMRozpoczyna się sezon letni – Liqui Moly promuje w maju preparaty do układu klimatyzacji: płuczący Liqui Moly nr 2699 i do uszczelniania nieszczelności Liqui Moly nr 8347.

Liqui Moly poleca płukanie układu chłodzenia, które należy wykonać profilaktycznie przy każdej wymianie płynu. Wystarczy wlać do zbiorniczka wyrównawczego lub chłodnicy preparat płuczący Liqui Moly nr 2699. W przypadku działania profilaktycznego preparat należy wlać do starego płynu i uruchomić silnik na około 20 minut, oczywiście podczas tego procesu należy otworzyć zawór nagrzewnicy. Jeżeli w zbiorniczku wyrównawczym znajdują się ślady oleju, to w pierwszej kolejności należy wylać stary płyn i nalać wody demineralizowanej. Dopiero teraz aplikujemy płukankę. W tym przypadku również uruchamiany silnik na około 20 minut. Jeżeli po zastosowaniu płukanki płyn nadal będzie brudny należy całą procedurę powtórzyć.
Aby zapobiec nieszczelności układu chłodzenia można zastosować preparat do uszczelniania nieszczelności Liqui Moly nr 8347. Polimerowe cząstki znajdujące się w preparacie reagują z powietrzem i spalinami dzięki czemu tworzą trwałą powłokę, która uszczelnia wyciek. Co ciekawe taka prowizoryczna naprawa sprawdza się na długi czas i co równie ważne środek można zastosować profilaktycznie np. przed daleką podróżą.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem