niedziela 22 lipiec 2018

Aktualne wydanie

RODO, kasa i Bosch
001 Okladka AMS05Ledwo warsztaty uporały się z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych (RODO), a już szykują się kolejne wyzwania – kasy fiskalne online. Warsztaty będą najprawdopodobniej musiały wymienić dotychczasowe kasy fiskalne na urządzenia przesyłające na bieżąco informacje o rodzaju usługi, wysokości podatku, stawki VAT.

 Czytaj więcej>>>

Preparaty do układu klimatyzacji

produkt LMRozpoczyna się sezon letni – Liqui Moly promuje w maju preparaty do układu klimatyzacji: płuczący Liqui Moly nr 2699 i do uszczelniania nieszczelności Liqui Moly nr 8347.

Liqui Moly poleca płukanie układu chłodzenia, które należy wykonać profilaktycznie przy każdej wymianie płynu. Wystarczy wlać do zbiorniczka wyrównawczego lub chłodnicy preparat płuczący Liqui Moly nr 2699. W przypadku działania profilaktycznego preparat należy wlać do starego płynu i uruchomić silnik na około 20 minut, oczywiście podczas tego procesu należy otworzyć zawór nagrzewnicy. Jeżeli w zbiorniczku wyrównawczym znajdują się ślady oleju, to w pierwszej kolejności należy wylać stary płyn i nalać wody demineralizowanej. Dopiero teraz aplikujemy płukankę. W tym przypadku również uruchamiany silnik na około 20 minut. Jeżeli po zastosowaniu płukanki płyn nadal będzie brudny należy całą procedurę powtórzyć.
Aby zapobiec nieszczelności układu chłodzenia można zastosować preparat do uszczelniania nieszczelności Liqui Moly nr 8347. Polimerowe cząstki znajdujące się w preparacie reagują z powietrzem i spalinami dzięki czemu tworzą trwałą powłokę, która uszczelnia wyciek. Co ciekawe taka prowizoryczna naprawa sprawdza się na długi czas i co równie ważne środek można zastosować profilaktycznie np. przed daleką podróżą.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem