wtorek 19 marzec 2019

Aktualne wydanie

Drodzy czytelnicy,
1 2 2019weszliśmy w nowy rok bogatsi o 531880 nowych samochodów sprzedanych w 2018 r., to o 9,4% więcej nowych aut niż w roku 2017. Średnia wieku sprowadzanych aut to 12 lat, a 43% tych pojazdów ma silnik Diesla. Będzie co naprawiać, warsztatom ani pracy, ani klientów nie zabraknie.

Czytaj więcej>>>

Świece na ekstremalne warunki

iridium TTŚwiece zapłonowe muszą wytrzymywać stale zmieniające się temperatury, działać podczas silnych skoków ciśnienia i muszą być w stanie przesłać wysokie napięcie rzędu 10-30 kV od zacisku do elektrod bez straty energii. Aby zminimalizować zużycie elektrod w ekstremalnych warunkach użytkowania niektóre świece zapłonowe posiadają np. elektrody wykonane z metali szlachetnych.

Denso produkuje wiele różnych świec zapłonowych wykonanych z różnych materiałów, np. niklu, platyny, irydu i technologii SIP.
Chociaż świece zapłonowe z mniejszymi elektrodami działają lepiej, to zmniejszenie rozmiarów elektrod zmniejsza żywotność świec zapłonowych. Denso opracowało dwa rodzaje świec zapłonowych posiadających małe elektrody, ale wyprodukowane z wyjątkowych materiałów, które pomagają przeciwdziałać temu efektowi. Świece te nazywane są w skrócie TT, od „twin tip”.
• Niklowe TT
Niklowe świece TT wykorzystują unikalny stop zawierający nikiel, krzem, itr i tytan (Ni-Si-Y-Ti). Stop ten ma podobne właściwości co nikiel, ale jest o 80% bardziej odporny na utlenianie i o 40% bardziej odporny na erozję elektryczną. Pozwoliło to wyprodukować cienkie elektrody o średnicy 1,5 mm, o takiej samej żywotności co standardowe niklowe elektrody o średnicy 2,5 mm.
• Iridium TT
Świece zapłonowe Iridium TT DENSO, zaprojektowane przez połączenie technologii Twin Tip z opatentowaną przez Denso irydową elektrodą środkową o średnicy 0,4 mm i platynową, igłową elektrodą masową o średnicy 0,7 mm, są najbardziej wydajnymi świecami dostępnymi na rynku. Zmniejszają zarówno emisję spalin, jak i zużycie paliwa, zapewniając jednocześnie długą żywotność.

Szczegółowe informacje na temat świec zapłonowych Denso i ich zastosowań można znaleźć w katalogu na stronie www.denso-am.pl/e-katalog/, w katalogu TecDoc lub u przedstawiciela firmy.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem