środa 23 styczeń 2019

Aktualne wydanie

Drodzy czytelnicy,
AMS 08 2018w branży nadchodzą nieuchronne zmiany. W związku z nowymi ograniczeniami emisji spalin spodziewany jest wzrost udziału w rynku samochodów hybrydowych i elektrycznych, które coraz częściej będą się pojawiać w nieautoryzowanych warsztatach.

 Czytaj więcej>>>

Liqui Moly – produkty czerwca

W czerwcu Liqui Moly promuje dwa swoje produkty: dodatek do ATF 5135 oraz oczyszczacz przekładni automatycznych 2512.

5135ATF ADDITIV to dodatek do automatycznych skrzyń biegów, który uszczelnia, zapobiega wyciekom i chroni elementy przekładni i poprawia pracę. ATF ADDITIV nie zagęszcza oleju, a jego funkcja polega na działaniu aktywnej chemii, która delikatnie spulchnia wszystkie gumowe uszczelnienia, eliminując tym samym źródło wycieków. Dodatek ATF ADDITIVE może pracować z wszystkimi mechanizmami pracującymi w środowisku ATF np.: automatyczne skrzynie biegów, wspomaganie układu kierowniczego, niektóre przekładnie mechaniczne. Pełne działanie preparatu następuje po około 1000 km. Preparat dodatkowo wycisza pracę układu wspomagania kierownicy, ułatwia zmianę przełożeń w automatycznej przekładni.
Właściwości:
• zapobiega wyciekom oleju,
• działa zapobiegawczo,
• regeneruje uszczelniacze,
• chroni przed zużyciem,
• poprawia łatwość zmiany biegów.
Zastosowanie:
ATF ADDITIV nadaje się do wszystkich mechanizmów pracujących w środowisku olejów ATF II i ATF III. Dodatek należy dodawać w proporcji 1:32, 250 ml wystarcza na 8 l oleju.

 

2512Kolejny produkt to oczyszczacz przekładni automatycznych 2512. To płyn czyszczący przeznaczony do rozpuszczania uciążliwych osadów i pozostałości w automatycznych skrzyniach biegów. Czyszczenie ma na celu zapewnić optymalną wydajność przekładni oraz poprawić płynność zmiany przełożeń. Regularne czyszczenie wydłuża żywotność zaworów sterujących i całej skrzyni biegów. Dodatek może być stosowany w każdej przekładni automatycznej.
Właściwości:
• płukanie przekładni automatycznych,
• płucze szybko i skutecznie,
• usuwa zalegające osady,
• zapewnia łatwość i płynność zmiany biegów.
Zastosowanie:
W celu przeprowadzenia czyszczenia należy wlać zawartość opakowania do starego oleju w automatycznej skrzyni biegów. Olej w przekładni powinien być wcześniej rozgrzany. Następnie należy uruchomić silnik i pozostawić pracujący przez 10 minut (przekładnia w pozycji Neutral). Następnie należy włączać każdy z biegów co najmniej dwa razy, całą procedurę wykonać na postoju. Bezpośrednio po skończeniu czyszczenia należy wymienić olej oraz filtr w przekładni na nowy. Dodatek nr 2512 może być również stosowany w metodzie dynamicznej wymiany oleju. Zawartość jednego opakowania 300ml wystarcza na 6–9 l oleju przekładniowego ATF.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem