poniedziałek 24 wrzesień 2018

Aktualne wydanie

Jak zarobić na częściach?
001 okladka AMS06 2018Widocznie marże ze sprzedaży samochodów są niewystarczające i niektórzy producenci starają się osiągnąć dodatkowe zyski na oryginalnych częściach zamiennych. Manipulowali oni cenami części zamiennych, zarabiając w ciągu ostatnich 10 lat miliardy euro.

 Czytaj więcej>>>

Valeo AquaBlade

Wycieraczki Valeo AquaBlade pojawiły się kilka lat temu na wyposażeniu samochodów segmentu premium, a jesienią tego roku będą dostępne także w dystrybucji aftermarketowej.

valeo wycieraczki

W klasycznej technologii oczyszczania przedniej szyby płyn podawany jest przez 2 – 3 dysze umieszczone na pokrywie silnika lub podszybiu. Jest to rozwiązanie sprawdzone, ale coraz częściej niewystarczające wobec wyzwań, jakie stawiają projektanci nowych modeli aut (samochody mają coraz większe szyby czołowe, auta jeżdżą coraz szybciej, kamery i czujniki systemów wspomagania kierowcy umieszczone są zazwyczaj na szczycie szyby czołowej).
W wycieraczkach Valeo opatentowano technologię AquaBlade – dysze spryskiwaczy wbudowane zostały w pióro wycieraczki. Najwyższa wersja wycieraczek została wzbogacona o system podgrzewania płynu, który ma zapewnić dodatkowy komfort zimą. Zdecydowanie szybsze oczyszczenie szyby z lodu i śniegu oznacza oszczędność czasu i zwiększone bezpieczeństwo już od początku każdej podróży.
Technologia opatentowana tprzez Valeo została wyróżniona przez Automotive News „motoryzacyjnym Oskarem”, czyli PACE Awards. Jest stosowana w 10 modelach segmentu premium, takich jak Tesla X, Mercedesy klas S, SL i GLE, Volvo XC60 drugiej generacji czy premierowe Alpine A110 (sportowa marka reaktywowana przez Renault).

Na rynku wtórnym pióra wycieraczek Valeo AquaBlade wejdą w skład gamy Valeo Silencio jesienią 2018 roku.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem