poniedziałek 18 marzec 2019

Aktualne wydanie

Drodzy czytelnicy,
1 2 2019weszliśmy w nowy rok bogatsi o 531880 nowych samochodów sprzedanych w 2018 r., to o 9,4% więcej nowych aut niż w roku 2017. Średnia wieku sprowadzanych aut to 12 lat, a 43% tych pojazdów ma silnik Diesla. Będzie co naprawiać, warsztatom ani pracy, ani klientów nie zabraknie.

Czytaj więcej>>>

ZF Aftermarket na Automechanice 2018

ZF automechanikaNa tegorocznych międzynarodowych targach Automechanika Frankfurt 2018 ZF Aftermarket przedstawi m.in. Electric Blue – nowej generacji innowacyjne klocki hamulcowe do pojazdów elektrycznych. Zaprezentowana zostanie również oferta usług prowadzących do cyfryzacji biznesu warsztatowego.

We Frankfurcie odbędzie się premiera nowej generacji klocków hamulcowych do pojazdów elektrycznych o nazwie Electric Blue. Technologia ta zmniejsza hałas w pojeździe podczas hamowania. Klocki są dostarczane w pakiecie z akcesoriami tłumiącymi hałas. Poza obniżeniem poziomu hałasu kombinacja specjalnego materiału okładziny i zastosowanie innowacyjnych niebieskich podkładek redukuje o 45% emisję pyłu powstającego w trakcie hamowania. Klocki będą dostępne dla 15 najbardziej popularnych pojazdów elektrycznych już we wrześniu 2018 r., a do końca roku nawet 97 proc. europejskich samochodów otrzyma dostęp do nowego produktu.

Jako część wspólnego przedsięwzięcia koncernu ZF i firmy e.GO Mobile AG spółka e.GO Moove GmbH będzie rozwijać, produkować i sprzedawać zasilany elektrycznie i autonomiczny pojazd do przewozu osób i towarów. Prototyp pojazdu e.GO Mover będzie kolejną atrakcją na stoisku targowym ZF podczas targów Automechanika.

Na targach odwiedzający będą mogli spotkać się z członkami zespołu ZF [pro]Tech i zobaczyć jak koncept warsztatowy sprawdza się na rynku niemieckim, austriackim, szwajcarskim, brytyjskim i hiszpańskim. W czerwcu br. Koncept został uruchomiony również w Polsce, a w 2019 r. planowane jest jego wprowadzenie również w kolejnych krajach.

ZF zaprezentuje również platformę Openmatics. Rozwiązanie to oparte jest na otwartej platformie łączącej w sieć i działającej niezależnie od producentów pojazdów. Klucz OBD zbiera i przekazuje dane i odczytuje aż 74 niezależne sygnały bezpośrednio z interfejsu OBD pojazdu, w tym m.in.: poziom paliwa, reakcje hamowania kierowcy czy też komunikaty o błędach.

Targi Automechanika we Frankfurcie nad Menem odbędą się w dniach 11–15 września 2018 r.
ZF Aftermarket będzie na stoisku numer 91 w hali 3.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem