środa 22 sierpień 2018

Aktualne wydanie

RODO, kasa i Bosch
001 Okladka AMS05Ledwo warsztaty uporały się z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych (RODO), a już szykują się kolejne wyzwania – kasy fiskalne online. Warsztaty będą najprawdopodobniej musiały wymienić dotychczasowe kasy fiskalne na urządzenia przesyłające na bieżąco informacje o rodzaju usługi, wysokości podatku, stawki VAT.

 Czytaj więcej>>>

Ferodo Eco-Friction

Najnowsza generacja Forda Fiesty będzie wyposażona w pierwsze dostępne na rynku wtórnym, bezmiedziowe klocki Ferodo Eco-Friction.
ferodo

Klocki Ferodo Eco-Friction będą montowane na oś przednią najbardziej popularnych wersji tego modelu. Bezmiedziowe klocki hamulcowe mają przekonać właścicieli Fiesty siódmej generacji do technologii, która jest przyjazna dla środowiska, a jednocześnie zapewnia skuteczne hamowanie.
Po pięciu latach badań, Ferodo wprowadza bezmiedziowe klocki hamulcowe, które tworzą linię Eco-Friction. Na etapie rozwoju i testów ocenie poddano ponad 1500 materiałów i 25 mieszanek.
Do produkcji klocków hamulcowych Ferodo używa się od 20 do 30 materiałów, z których każdy ma inne funkcje. Już na etapie projektowania było jasne, że nie istnieje jeden materiał, który mógłby zastąpić miedź. Stąd klocki hamulcowe Ferodo Eco-Friction wykorzystują m.in. siarczki metali, minerały, włókna, cząstki ceramiczne i grafit, aby uzyskać taką charakterystykę zużycia i tarcia jak klocki hamulcowe z miedzią.
Nowa technologia jest obecnie dostępna w 90% klocków Ferodo.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem