poniedziałek 18 marzec 2019

Aktualne wydanie

Drodzy czytelnicy,
1 2 2019weszliśmy w nowy rok bogatsi o 531880 nowych samochodów sprzedanych w 2018 r., to o 9,4% więcej nowych aut niż w roku 2017. Średnia wieku sprowadzanych aut to 12 lat, a 43% tych pojazdów ma silnik Diesla. Będzie co naprawiać, warsztatom ani pracy, ani klientów nie zabraknie.

Czytaj więcej>>>

Ferodo Eco-Friction

Najnowsza generacja Forda Fiesty będzie wyposażona w pierwsze dostępne na rynku wtórnym, bezmiedziowe klocki Ferodo Eco-Friction.
ferodo

Klocki Ferodo Eco-Friction będą montowane na oś przednią najbardziej popularnych wersji tego modelu. Bezmiedziowe klocki hamulcowe mają przekonać właścicieli Fiesty siódmej generacji do technologii, która jest przyjazna dla środowiska, a jednocześnie zapewnia skuteczne hamowanie.
Po pięciu latach badań, Ferodo wprowadza bezmiedziowe klocki hamulcowe, które tworzą linię Eco-Friction. Na etapie rozwoju i testów ocenie poddano ponad 1500 materiałów i 25 mieszanek.
Do produkcji klocków hamulcowych Ferodo używa się od 20 do 30 materiałów, z których każdy ma inne funkcje. Już na etapie projektowania było jasne, że nie istnieje jeden materiał, który mógłby zastąpić miedź. Stąd klocki hamulcowe Ferodo Eco-Friction wykorzystują m.in. siarczki metali, minerały, włókna, cząstki ceramiczne i grafit, aby uzyskać taką charakterystykę zużycia i tarcia jak klocki hamulcowe z miedzią.
Nowa technologia jest obecnie dostępna w 90% klocków Ferodo.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem