fb logo

Aktualne wydanie

1 3 2020

Nowe stacje do klimatyzacji Boscha

boschKLIMABosch wprowadził na nasz rynek nowe stacje do obsługi klimatyzacji. Stacje ACS 663/663-P/663-RI są przeznaczone do obsługi czynnika R1234yf, a stacje ACS 653 / 653-P – na czynnik R134a. Są to w pełni automatyczne urządzenia do klimatyzacji w samochodach osobowych, w tym hybrydowych, i ciężarowych.

Urządzenia pracują w dwóch trybach: w pełni automatycznym oraz z ręcznym wyborem poszczególnych funkcji serwisowych. W urządzeniu ACS 663-RI został wbudowany identyfikator czynnika chłodniczego. Przed wykonaniem czynności odzysku lub napełnienia zbiornika wewnętrznego identyfikator sprawdza czystość czynnika chłodniczego w pojeździe lub w butli. W pozostałych urządzeniach do szybkiego określenia jakości czynnika służy specjalny wziernik.
Urządzenia wykonują wszystkie funkcje serwisowania klimatyzacji: odsysanie i recykling czynnika chłodniczego, usuwanie starego oleju, opróżnianie z końcowym sprawdzaniem szczelności, napełnianie świeżym olejem i środkiem kontrastowym oraz czynnikiem chłodniczym, płukanie, diagnostyka. Te funkcje może w łatwy sposób kontrolować i obsługiwać operator dzięki graficznemu interfejsowi użytkownika. Wyświetlane krótkie wskazówki ułatwiają obsługę i prowadzą użytkownika przez operacje.
Skuteczność odzysku czynnika z pojazdu wynosi 99%. Urządzenia powiadają dwustopniową pompę podciśnieniową o wydajności 170 l/min, co umożliwia szybkie i dokładne osuszenie układu klimatyzacji. Zintegrowany system regulacji temperatury i ciśnienia zapewnia niezawodność działania i precyzję napełniania (+/-15 gramów) układu czynnikiem. Nowe urządzenia oferują także automatyczną funkcję wypłukiwania nieskondensowanych gazów z elektronicznym sterowaniem.

homeWyszukiwarka

mailNewsletter

PassThru

Redakcja „Auto Moto Serwisu” w 2017 roku rozpoczęła cykl publikacji dotyczących PassThru – procedury dostępu online do portali internetowych wybranych producentów pojazdów. Przedstawiamy proces pierwszej rejestracji, diagnostyki pojazdu i programowania sterowników dla poszczególnych marek samochodów.

Czytaj więcej

Prenumerata 2020

prenumerata2020 baner

 

mobile phoneAplikacja Android

Zapraszamy do korzystania z naszego serwisu informacyjnego dostępnego na smartfonach z systemem android. Znajdują się tu wiadomości z działów: nowości, z życia branży oraz szkolenia. Aplikację Auto Moto Serwis można ściągnąć bezpłatnie ze sklepu Google Play.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem