czwartek 21 listopad 2019

Aktualne wydanie

Klimatyzacją w ogórka
AMS6 2019Za pomocą oprogramowania TEXA IDC5 CAR v 70 można już przeprowadzać diagnostykę nowych pojazdów z Grupy Fiata (FCA) wyposażonych w jednostkę sterującą SGW. Problem dotyczył wybranych modeli aut wyprodukowanych po 2017 r.

Czytaj więcej>>>

Samochody ze Śląska

kucslaskWzrasta zainteresowanie polską motoryzacją i coraz więcej osób staje się szczęśliwymi posiadaczami wyrobów krajowego przemysłu motoryzacyjnego. Nakładem Wydawnictw Komunikacji i Łączności ukazała się książka „Samochody ze Śląska 1971 – 2018”, której autorem jest Marek Kuc.

Opisano w niej pojazdy produkowane w Fabryce Samochodów Małolitrażowych, fabrykach Fiat Auto Poland (Bielsko-Biała i Tychy) aż do czasów współczesnych. Przedstawiono m.in. pojazdy seryjne, jak: Syrena, Polski Fiat 126p, 127p, Cinquecento, Uno, Seicento, Panda, a nawet Lancia Ypsilon II oraz historię ich powstania. Zaprezentowano też projekty pojazdów opracowane w Ośrodku Badawczo-Rozwojowym, które nie weszły do produkcji seryjnej, jak Beskid.
W zasadzie pojazdy te są znane i były wielokrotnie opisywane. Walorem tej książki jest zebranie ich w jednej publikacji. Pozycję tę polecamy szczególnie młodym entuzjastom polskiej motoryzacji, bo chociaż w większości produkowaliśmy auta licencyjne, ich modernizacje i nowe odmiany powstawały w Polsce.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem