czwartek 27 luty 2020

Aktualne wydanie

Będzie spowolnienie?
Okladka AMS 01 2020Spowolnienie gospodarcze, którego obawia się branża motoryzacyjna, dotyczy bardziej producentów części zamiennych, mniej rynku aftermarketowego. Spodziewany jest spadek produkcji nowych aut i w konsekwencji mniejsze zapotrzebowanie na części do ich wytworzenia.

Czytaj więcej>>>

Czujniki ABS – nowość w ofercie Textara

textarSENSORSTMD Friction, właściciel marki Textar, rozszerza ofertę o czujniki ABS.

Do oferty Textara wprowadzono właśnie nową grupę produktów – czujniki ABS – na początek to ponad 300 referencji. Dzielą się one na dwa podstawowe typy: pasywne i aktywne (wymagające zasilania).
Czujniki pasywne możemy mierzyć multimetrem, a aktywne przeznaczonym do tego testerem lub oscyloskopem. Multimetr mógłby uszkodzić czujnik aktywny. Przewagą czujników aktywnych nad pasywnymi jest przede wszystkim to, że umożliwiają pomiary prędkości koła już od momentu ruszenia, w obu kierunkach. Konstrukcja czujnika aktywnego jest mniejsza i lżejsza. Po 2002 r. większość samochodów jest już wyposażona w czujniki aktywne.
Na etykiecie każdego pudełka znajduje się piktogram określający kategorię produktu oraz informacja z podstawowymi parametrami. Należy pamiętać, że obecnie do jednego modelu pojazdu mogą być zastosowane różne układy hamulcowe, tak samo czujniki ABS. Dużym ułatwieniem we właściwym doborze referencji jest multimedialna aplikacja Textar Brakebook z bazą numerów seryjnych i czytnikiem kodów QR.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem