Geomax Enduro EN91

Dunlop Geomax Enduro EN91Dunlop wprowadza do oferty nową oponę do motocykli terenowych Geomax Enduro EN91.

Zastępując sprawdzony model Dunlop Geomax Enduro D909, EN91 wyróżnia się nowym wzorem bieżnika zaprojektowanym w celu optymalizacji trakcji na piasku i w błocie. Przednia opona posiada specjalny wzór barku, który zapewnia zwinniejsze prowadzenie, zmniejszając zmęczenie motocyklisty. Klocki w kształcie sześciokąta, które mają dodatkowe krawędzie, zapewniają większą przyczepność pod różnymi kątami.

Tylna opona wykorzystuje technologię Tilt Crown Block, która została opracowana dla większej przyczepności w trudnym terenie, takim jak skały. Klocki ustawione pod kątem zwiększają wgryzanie się w grunt, poprawiają stabilność kierunkową i zwiększają trakcję, zmuszając odłamki skał i zanieczyszczenia do gromadzenia się wokół środka klocków koronowych.
Dunlop Geomax Enduro EN91 uzupełnia Geomax Enduro Soft D907F, która została zaprojektowana z myślą o najbardziej miękkich warunkach, takich jak piasek i błoto. EN91 będzie dostępny na europejskim rynku od października w rozmiarach 90/90-21 na przód i 120/90-18 oraz 140/80-18 na tył.