wtorek 18 luty 2020

Aktualne wydanie

Będzie spowolnienie?
Okladka AMS 01 2020Spowolnienie gospodarcze, którego obawia się branża motoryzacyjna, dotyczy bardziej producentów części zamiennych, mniej rynku aftermarketowego. Spodziewany jest spadek produkcji nowych aut i w konsekwencji mniejsze zapotrzebowanie na części do ich wytworzenia.

Czytaj więcej>>>

Techno Vector 7 3D z certyfikatem Instytutu Transportu Samochodowego

technovectorSystem pomiarowy geometrii 3D przeznaczony do kontroli i pomiarów wszystkich parametrów ustawienia kół oraz osi w samochodach osobowych i dostawczych, otrzymał Certyfikat Zgodności ITS. Sieć ProfiAuto jest jedynym dystrybutorem tych urządzeń w kraju.

Urządzenie pozwala na kontrolę parametrów kół i osi w samochodach z felgami w zakresie od 12’’ do 26‘’. Może być używane na stanowisku kanałowym i podnośniku diagnostycznym lub czterokolumnowym. Jego działanie opiera się na pomiarze odległości i zależności kątowych parametrów określających położenie osi i kół samochodu. Kontrola odbywa się przy użyciu kamer pracujących w podczerwieni oraz specjalnych tarcz o wzorze szachownicy. Po wykonaniu zdjęć system umieszcza pojazd w przestrzeni trójwymiarowej i obrazuje parametry geometrii. Baza danych korzysta z systemów TechnoCar i Auto Data, a w jej zasobach znajduje się obecnie około 39 tysięcy modeli pojazdów, wraz ze szczegółowymi danymi.
Urządzenia w systemie Techno Vector 7 pozwalają zmierzyć następujące parametry:
• całkowitą i połówkową zbieżność kół,
• kąty pochylenia kół,
• kąty przesunięcia koła, osi, śladowość,
• kąty osi symetrii i przesunięcia osi oraz kół względem osi symetrii,
• kąty pochylenia osi sworznia zwrotnicy/kąt wyprzedzenia osi sworznia zwrotnicy SAI/KPI,
• kąty Ackermanna,
• centrowanie pojazdu, kąt znoszenia.

Urządzenie pokazuje stan pojazdu w czasie rzeczywistym, a dzięki grafice 3D można łatwiej i szybciej regulować poszczególne elementy. Wyniki są na bieżąco porównywane z danymi producenta pojazdu. Cała obsługa jest prosta i odbywa się przy pomocy małego pilota radiowego.
Atutem Techno Vector 7 jest nowoczesny system wizyjny zapewniający szeroki zakres wysokości podnoszenia pojazdu 200–1800 mm, który nie ma elementów ruchomych, co zapewnia jedną z najlepszych na rynku dokładność pomiarów.


Techno Vector interfejs

Techno Vector 7 3D dostępny jest w wersji tradycyjnej w kształcie litery „T”, w wersji możliwej do zamontowania naściennie oraz jako urządzenie mobilne.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem