fb logo

Aktualne wydanie

jedynka062020

Techno Vector 7 3D z certyfikatem Instytutu Transportu Samochodowego

technovectorSystem pomiarowy geometrii 3D przeznaczony do kontroli i pomiarów wszystkich parametrów ustawienia kół oraz osi w samochodach osobowych i dostawczych, otrzymał Certyfikat Zgodności ITS. Sieć ProfiAuto jest jedynym dystrybutorem tych urządzeń w kraju.

Urządzenie pozwala na kontrolę parametrów kół i osi w samochodach z felgami w zakresie od 12’’ do 26‘’. Może być używane na stanowisku kanałowym i podnośniku diagnostycznym lub czterokolumnowym. Jego działanie opiera się na pomiarze odległości i zależności kątowych parametrów określających położenie osi i kół samochodu. Kontrola odbywa się przy użyciu kamer pracujących w podczerwieni oraz specjalnych tarcz o wzorze szachownicy. Po wykonaniu zdjęć system umieszcza pojazd w przestrzeni trójwymiarowej i obrazuje parametry geometrii. Baza danych korzysta z systemów TechnoCar i Auto Data, a w jej zasobach znajduje się obecnie około 39 tysięcy modeli pojazdów, wraz ze szczegółowymi danymi.
Urządzenia w systemie Techno Vector 7 pozwalają zmierzyć następujące parametry:
• całkowitą i połówkową zbieżność kół,
• kąty pochylenia kół,
• kąty przesunięcia koła, osi, śladowość,
• kąty osi symetrii i przesunięcia osi oraz kół względem osi symetrii,
• kąty pochylenia osi sworznia zwrotnicy/kąt wyprzedzenia osi sworznia zwrotnicy SAI/KPI,
• kąty Ackermanna,
• centrowanie pojazdu, kąt znoszenia.

Urządzenie pokazuje stan pojazdu w czasie rzeczywistym, a dzięki grafice 3D można łatwiej i szybciej regulować poszczególne elementy. Wyniki są na bieżąco porównywane z danymi producenta pojazdu. Cała obsługa jest prosta i odbywa się przy pomocy małego pilota radiowego.
Atutem Techno Vector 7 jest nowoczesny system wizyjny zapewniający szeroki zakres wysokości podnoszenia pojazdu 200–1800 mm, który nie ma elementów ruchomych, co zapewnia jedną z najlepszych na rynku dokładność pomiarów.


Techno Vector interfejs

Techno Vector 7 3D dostępny jest w wersji tradycyjnej w kształcie litery „T”, w wersji możliwej do zamontowania naściennie oraz jako urządzenie mobilne.

homeWyszukiwarka

mailNewsletter

PassThru

Redakcja „Auto Moto Serwisu” w 2017 roku rozpoczęła cykl publikacji dotyczących PassThru – procedury dostępu online do portali internetowych wybranych producentów pojazdów. Przedstawiamy proces pierwszej rejestracji, diagnostyki pojazdu i programowania sterowników dla poszczególnych marek samochodów.

Czytaj więcej

Prenumerata 2020

prenumerata2020 baner

 

mobile phoneAplikacja Android

Zapraszamy do korzystania z naszego serwisu informacyjnego dostępnego na smartfonach z systemem android. Znajdują się tu wiadomości z działów: nowości, z życia branży oraz szkolenia. Aplikację Auto Moto Serwis można ściągnąć bezpłatnie ze sklepu Google Play.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem