fb logo

Aktualne wydanie

Okladka AMS 05 2020

Nowa generacja retrofitów Philipsa

philipsNa terenie Unii Europejskiej stosowanie ledowych retofitów w oświetleniu zewnętrznym pojazdów jest zabronione. Prace nad homologacją retofitów trwają, a producenci oświetlenia stale je unowocześniają.

Zamiennik żarówki halogenowej w postaci diody LED jest bardzo trudny do skonstruowania, gdyż musi zachować parametry świetlne żarówki halogenowej w dotychczas stosowanych reflektorach. Stosuje się reflektory, a szczególnie ich odbłyśniki, o różnej konstrukcji, ale wiązka światła emitowana przez żarówkę halogenową i diodę LED musi być taka sama. Chyba, że zmienimy przepisy, o które spierają się europosłowie.
Philips opracował nową serię retrofitów nazwaną Ultinon Essential gen2 LED do pojazdów z instalacją 12V i 24V. Jak podaje producent nowe retrofity emitują białe światło 6500 K i mają podwójny system chłodzenia. Wadą diod LED jest bowiem znaczne wydzielanie ciepła, które uszkadza plastikowy reflektor. By temu zapobiec Philips, zdecydował się na dodatkowe chłodzenie wymuszone wirnikiem wentylatora działającego podczas pracy silnika pojazdu. Rozwiązanie drogie, ale zapewne skuteczne.

homeWyszukiwarka

mailNewsletter

PassThru

Redakcja „Auto Moto Serwisu” w 2017 roku rozpoczęła cykl publikacji dotyczących PassThru – procedury dostępu online do portali internetowych wybranych producentów pojazdów. Przedstawiamy proces pierwszej rejestracji, diagnostyki pojazdu i programowania sterowników dla poszczególnych marek samochodów.

Czytaj więcej

Prenumerata 2020

prenumerata2020 baner

 

mobile phoneAplikacja Android

Zapraszamy do korzystania z naszego serwisu informacyjnego dostępnego na smartfonach z systemem android. Znajdują się tu wiadomości z działów: nowości, z życia branży oraz szkolenia. Aplikację Auto Moto Serwis można ściągnąć bezpłatnie ze sklepu Google Play.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem