fb logo

Aktualne wydanie

Okladka AMS 05 2020

NTC – platforma wiedzy technicznej Nissens

NTC – Nissens Training Concept – to internetowa platforma wiedzy technicznej z zakresu samochodowych komponentów układów klimatyzacji oraz chłodzenia, doładowania i emisji silnika, a więc tych wszystkich systemów samochodowych dla których Nissens Automotive A/S dostarcza już od prawie dziesięciu dekad części zamienne. Na platformie udostępnione są szkolenia online Nissens nt. diagnostyki i poprawnego montażu różnych typów produktów. Wystarczy wejść na stronę ntc.nissens.com i zarejestrować się, aby bezpłatnie korzystać ze szkoleń. Po przejściu danego szkolenia można wygenerować certyfikat szkolenia.

platformaNISSENS

Obecnie platforma udostępnia cztery kategorie sposobów zdobywania wiedzy:
a. Szkolenia do samodzielnej nauki, tzw. self-learning
b. Webinaria, tj. szkolenia online prowadzone przez trenerów
c. Testy wiedzy po odbyciu szkoleń na żywo
d. Bibliotekę informacji technicznych
NTC jest w fazie ciągłego rozwoju. Do platformy dodawane są nieustannie nowe funkcje i udogodnienia, nowe treści, rozszerzana jest biblioteka kursów jak również ostatnio dodana została gra interaktywna jako ciekawa forma połączenia rozrywki z wiedzą. Interfejs strony dostępny jest w 14 językach, w tym w języku polskim. Większość modułów do samodzielnej nauki dostępna jest również w wersjach polskich.

Aby rozpocząć korzystanie z platformy należy dokonać jednorazowej rejestracji jako użytkownik. Wprowadzane dane (imię i nazwisko oraz nazwa firmy) zostaną ujęte w tej samej formie na wydanych później certyfikatach. Korzystając z linku https://ntc.nissens.com/muc/automotoserwis nalezy wprowadzić dane, nastepnie drogą mailową otrzymujemy potwierdzenie.
Po pierwszym logowaniu i zaakceptowaniu wymaganych prawem warunków prywatności strony, użytkownik uzyskuje dostęp do panel użytkownika. W zależności od otrzymanego dostępu, główne kategorie będą wyświetlać dostępne materiały, tj. moduły szkoleń czy zaplanowane webinaria. W każdym momencie można też pobrać przyznane certyfikaty.

Przykładowy moduł do samodzielnej nauki: Sprężarka AC, Instalacja i diagnostyka, Poziom 3, Ekspert
To jedno z najważniejszych szkoleń w dziedzinie klimatyzacji samochodowej, przeznaczone dla zaawansowanych użytkowników, którzy profesjonalnie zajmują się obsługą układów klimatyzacji. Szkolenie to może być również bardzo ważne i pomocne dla jednostek handlowych, które dystrybuują części układów zamiennych systemu AC jak również dla osób, które zajmują się procesami reklamacji i kontrolą jakości części. Założeniem kursu jest szczegółowa instrukcja jak poprawnie przeprowadzić wymianę sprężarki klimatyzacji. Niemniej kurs rozpoczyna się od dokładnej diagnostyki całego układu AC, która pozwoli ustalić i wyeliminować potencjalne przyczyny uszkodzenia pierwotnie zainstalowanego kompresora. Pozwala to na zrozumienie ważnych zależności w układzie oraz wpływu innych układów na poprawne działanie systemu klimatyzacji i samego kompresora, np. wpływ działania i typowe awarie układu elektrycznego pojazdu lub znaczenie i stosowanie środków przeznaczonych do układu AC takich jak czynnik chłodzący lub środki smarujące czy kontrolujące szczelność układu. Program kursu składa się z siedmiu kroków, a czas jego trwania szacuje się na około 30-45 minut.

Inne polecane kursy to:
• Turbo i układ doładowania, podstawy.
• Turbosprężarka – instalacja komponentu, poziom 3 – ekspert.

homeWyszukiwarka

mailNewsletter

PassThru

Redakcja „Auto Moto Serwisu” w 2017 roku rozpoczęła cykl publikacji dotyczących PassThru – procedury dostępu online do portali internetowych wybranych producentów pojazdów. Przedstawiamy proces pierwszej rejestracji, diagnostyki pojazdu i programowania sterowników dla poszczególnych marek samochodów.

Czytaj więcej

Prenumerata 2020

prenumerata2020 baner

 

mobile phoneAplikacja Android

Zapraszamy do korzystania z naszego serwisu informacyjnego dostępnego na smartfonach z systemem android. Znajdują się tu wiadomości z działów: nowości, z życia branży oraz szkolenia. Aplikację Auto Moto Serwis można ściągnąć bezpłatnie ze sklepu Google Play.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem