fb logo

Aktualne wydanie

Okladka AMS 05 2020

Moduł UFI Filters do silników BMW

modulUFIFirma UFI Filters po raz kolejny została partnerem marki BMW. Niemiecki producent samochodów wybrał kompletny moduł do filtracji oleju UFI przeznaczony do 3-litrowego, 6-cylindrowego silnika wysokoprężnego B57 drugiej generacji.

Nowy projekt uzupełnia ofertę modułów olejowych UFI Filters – jako wyposażenia oryginalnego – do silników benzynowych B58 i silników Diesla B57 pierwszej generacji. UFI Filters rozszerza swoją ofertę dla BMW o wszystkie 6-cylindrowe modele samochodów niemieckiej grupy.
Moduł filtracji oleju dla BMW został w całości stworzony przez UFI Filters, korpus jest produkowany w fabryce w Ostrawie, a wymienniki ciepła w Opolu. Zastosowane materiały są wysoko zaawansowane pod względem technologicznym, w tym korpus filtra jest w całości wykonany z tworzywa sztucznego, wzmocnionego włóknem szklanym.
Plastikowa konstrukcja pozwala znacznie zmniejszyć wagę w stosunku do modułów z metalu (w przybliżeniu o 35%), co wpływa na obniżenie zużycia paliwa i emisji spalin. Zastosowanie włókna szklanego dodatkowo wzmacnia strukturę korpusu. Dzięki temu filtr może działać pod ciśnieniem do 30 barów, podobnie jak w konstrukcjach z wysokociśnieniowych odlewów metalowych.
Wkład filtracyjny do BMW wykorzystuje materiał medium, zwiększający powierzchnię filtrującą i minimalizujący spadki ciśnienia. Został on wykonany w oparciu o innowacyjną technologię zgrzewania ultradźwiękowego, zapewniającą znacznie większą trwałość, nawet w najcięższych warunkach eksploatacyjnych, bez konieczności użycia metalu. Wydajność filtra na poziomie 50% dla cząsteczek o wielkości 13µ jest zgodna z normą Euro 6. Media filtracyjne nadają się w całości do recyklingu, co jest kolejnym dowodem na zaangażowanie firmy w zmniejszanie wpływu jej produktów na środowisko.
Moduł olejowy dla BMW jest wyposażony w wymiennik ciepła oraz szereg zaworów opracowanych i wyprodukowanych przez UFI Filters. Wewnątrz filtra znajduje się jeden zawór przeciwzwrotny i dwa obejściowe, z których jeden może również pełnić funkcję zaworu przeciwzwrotnego.

homeWyszukiwarka

mailNewsletter

PassThru

Redakcja „Auto Moto Serwisu” w 2017 roku rozpoczęła cykl publikacji dotyczących PassThru – procedury dostępu online do portali internetowych wybranych producentów pojazdów. Przedstawiamy proces pierwszej rejestracji, diagnostyki pojazdu i programowania sterowników dla poszczególnych marek samochodów.

Czytaj więcej

Prenumerata 2020

prenumerata2020 baner

 

mobile phoneAplikacja Android

Zapraszamy do korzystania z naszego serwisu informacyjnego dostępnego na smartfonach z systemem android. Znajdują się tu wiadomości z działów: nowości, z życia branży oraz szkolenia. Aplikację Auto Moto Serwis można ściągnąć bezpłatnie ze sklepu Google Play.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem