fb logo

Aktualne wydanie

Okladka AMS 05 2020

Olej przekładniowy do ręcznych skrzyń biegów

totalPSAW skrzyniach manualnych grupy PSA, która produkuje samochody z wydłużonym okresem wymiany oleju przekładniowego, zalecany jest olej Total TRANSMISSION GEAR 9 FE SAE 75 W.

Olej przekładniowy w ręcznej skrzyni biegów często ma stosunkowo komfortowe warunki pracy, dlatego odstępy między wymianami takiego oleju są dłuższe niż w oleju w silniku, nawet w automatycznych skrzyniach biegów. Olej przekładniowy nie wchodzi w kontakt z paliwem ani spalinami. Może jednak zawierać opiłki metalowe, zarówno z powodu zużycia przekładni i synchronizatorów, jak i błędów kierowcy, np. przez włączanie biegu bez użycia pedału sprzęgła. Większe opiłki są wychwytywane przez specjalny magnes, ale mniejsze opiłki mogą nadal krążyć w układzie. Ponadto, podobnie jak olej silnikowy, olej przekładniowy podlega starzeniu (utlenianiu, zużyciu dodatków itp.), co powoduje zmianę jego lepkości. Z tego powodu jest to ciecz, którą należy regularnie wymieniać, nawet jeśli nie wszyscy producenci samochodów podają te informacje w swoich zaleceniach dotyczących planowej konserwacji.

Olej Total TRANSMISSION GEAR 9 FE SAE 75W to syntetyczny (FE) olej o niskiej lepkości do ręcznej skrzyni biegów, który poprawia sprawność skrzyni biegów w samochodach osobowych. Zaprojektowany z koncepcją TOTAL FE, zmniejsza zużycie paliwa i pomaga skrzyni biegów działać lepiej w niskich temperaturach.

homeWyszukiwarka

mailNewsletter

PassThru

Redakcja „Auto Moto Serwisu” w 2017 roku rozpoczęła cykl publikacji dotyczących PassThru – procedury dostępu online do portali internetowych wybranych producentów pojazdów. Przedstawiamy proces pierwszej rejestracji, diagnostyki pojazdu i programowania sterowników dla poszczególnych marek samochodów.

Czytaj więcej

Prenumerata 2020

prenumerata2020 baner

 

mobile phoneAplikacja Android

Zapraszamy do korzystania z naszego serwisu informacyjnego dostępnego na smartfonach z systemem android. Znajdują się tu wiadomości z działów: nowości, z życia branży oraz szkolenia. Aplikację Auto Moto Serwis można ściągnąć bezpłatnie ze sklepu Google Play.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem