fb logo

Aktualne wydanie

Okladka AMS 08 2020

Total do pojazdów elektrycznych i hybrydowych

Total, jako pierwsza firma na rynku, w ramach swoich grup produktowych wprowadza TOTAL QUARTZ EV FLUID i TOTAL RUBIA EV – które w pełni odpowiadają na zapotrzebowanie pojazdów osobowych i ciężarowych z silnikami elektrycznymi. Dotyczy to zarówno cieczy chłodzących i smarujących nowoczesne układy napędowe, jak również chłodzących akumulatory.

totalQUARTZ

– Chociaż w pojazdach elektrycznych nie występuje, np. olej silnikowy, pojazdy te zawierają układy, w których krążą ciecze. Ich zadaniem jest np. smarowanie i chłodzenie nowych typów układów napędowych i skrzyń biegów. Ciecze potrzebne są również do regulacji temperatury akumulatora pojazdu i systemu zarządzania energią. Total Lubrifiants, jako pierwsza firma na świecie, wprowadziła na rynek dwie serie płynów zaprojektowanych specjalnie w celu zaspokojenia potrzeb pojazdów hybrydowych i elektrycznych: TOTAL QUARTZ EV FLUID do samochodów osobowych oraz TOTAL RUBIA EV do pojazdów ciężarowych – wyjaśnia Andrzej Husiatyński z Total Polska.

To pierwsze gamy płynów na rynku, które odpowiadają specyficznym parametrom tych pojazdów, a także związanym z nimi ograniczeniom elektrycznym, termicznym i w zakresie wzmożonego tarcia. Płyny TOTAL QUARTZ EV FLUID oraz TOTAL RUBIA EV spełniają wymagania producentów takie, jak:
● Właściwości dielektryczne – płyny stosowane w pojazdach elektrycznych muszą być izolujące, aby zapobiec powstawaniu łuku elektrycznego. Jest tak, ponieważ znajdują się one w bliskim kontakcie z elektrycznymi/elektronicznymi częściami pojazdu. Właściwości dielektryczne muszą pozostawać stabilne przez cały czas, pomimo trudnych warunków pracy: wzrostu temperatury, utleniania, wilgoci, ścierania cząstek.
● Zgodność ze stosowanymi materiałami – płyn musi być kompatybilny z różnymi typami materiałów, aby uniknąć następujących konsekwencji: pęcznienie, pękanie, korozja itp. Miedź jest kluczowym materiałem w tych zastosowaniach. Jego wysoka przewodność elektryczna sprawia, że jest to główny element stosowany w okablowaniu elektrycznym i uzwojeniach. Dlatego niezwykle ważne jest opracowanie płynu o doskonałej kompatybilności z miedzią.
● Właściwości termiczne – silnik elektryczny i jego osprzęt muszą pracować w określonym zakresie temperatur. Praca w temperaturach wyższych niż pożądany zakres nieuchronnie zmniejsza żywotność, sprawność i moc pojazdów. Elementy podlegają efektowi Joule'a, który polega na rozpraszaniu ciepła przez energię elektryczną. Dlatego płyn musi zapewniać wydajne odprowadzanie ciepła w temperaturach do 180°C.
● Standardowe funkcje smarowania i właściwości cierne – aby chronić różne części mechaniczne nowych układów napędowych, gama płynów Total zapewnia standardowe smarowanie, które zapewnia prawidłowe działanie poszczególnych układów, ograniczając ich zużycie oraz zjawiska takie jak utlenianie i korozja. Oferuje również optymalne właściwości cierne, wymagane do płynnej zmiany biegów w pojazdach hybrydowych.

W ramach wspomnianych gam produktowych należy wyszczególnić płyny takie, jak:

1. Total Quartz EV Drive R - zapewnia specjalną technologię dla nowej generacji elektrycznych reduktorów układu napędowego:

● Zapewnia trwałość kół zębatych i łożysk tocznych obracających się z bardzo dużą prędkością.
● Wykazuje optymalne właściwości przeciwpieniące i uwalniające powietrze, przez cały okres eksploatacji pojazdów.
● Opracowany z myślą o doskonałej pompowalności, nawet w bardzo niskiej temperaturze.

2. Total Quartz EV Drive MP - przeznaczony do reduktorów, silników elektrycznych i energoelektroniki:

● Chroni przed zwarciem i elektrycznością statyczną.
● Zapewnia optymalną kontrolę temperatury (nawet przy szybkim ładowaniu).
● Zapewnia kompatybilność z cewkami miedzianymi i materiałami polimerowymi.
● Wykazuje doskonałe właściwości przeciwzużyciowe (koła zębate i łożyska toczne).

3. Total Quartz EV Battery - to wysokowydajny płyn do zarządzania temperaturą akumulatora:

● Chroni przed zwarciem i elektrycznością statyczną.
● Zapewnia bardzo wysoką odporność na utlenianie.
● Zapewnia wysoką ochronę przed ryzykiem rozprzestrzeniania się ognia.
● Utrzymuje bardzo niską lepkość podczas całego cyklu życia pojazdu, zapewniając efektywną wymianę energii.

4. Total Quartz EV AMT- wysokowydajny środek smarny do zautomatyzowanej skrzyni biegów w pojazdach hybrydowych:

● Zapewnia kompatybilność z cewkami miedzianymi i materiałami polimerowymi.
● Zapewnia optymalną kontrolę temperatury.
● Chroni przed zwarciem i elektrycznością statyczną.
● Wykazuje doskonałe właściwości przeciwzużyciowe (koła zębate i łożyska toczne).
● Gwarantuje doskonały komfort zmiany biegów i trwałość komponentów.

5. Total Quartz EV-AT- wysokowydajny środek smarny do hybrydowej przekładni typu Step-AT (automatyczna skrzynia biegów):

● Zapewnia kompatybilność z cewkami miedzianymi i materiałami polimerowymi.
● Gwarantuje optymalną kontrolę temperatury.
● Chroni przed zwarciem i elektrycznością statyczną.
● Wykazuje doskonałe właściwości przeciwzużyciowe (koła zębate i łożyska toczne).
● Zachowuje doskonałe właściwości cierne, przeciwpieniące i odprowadzające powietrze.

homeWyszukiwarka

mailNewsletter

PassThru

Redakcja „Auto Moto Serwisu” w 2017 roku rozpoczęła cykl publikacji dotyczących PassThru – procedury dostępu online do portali internetowych wybranych producentów pojazdów. Przedstawiamy proces pierwszej rejestracji, diagnostyki pojazdu i programowania sterowników dla poszczególnych marek samochodów.

Czytaj więcej

Prenumerata 2021

prenumerata 2021 baner

 

mobile phoneAplikacja Android

Zapraszamy do korzystania z naszego serwisu informacyjnego dostępnego na smartfonach z systemem android. Znajdują się tu wiadomości z działów: nowości, z życia branży oraz szkolenia. Aplikację Auto Moto Serwis można ściągnąć bezpłatnie ze sklepu Google Play.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem