fb logo

Aktualne wydanie

Okladka AMS 04 2021

Ekologiczny Shell

ekoShell wprowadzi w Europie środki smarne wyprodukowane bez emisji dwutlenku węgla.

Zdaniem producenta, wprowadzenie na rynek neutralnych emisyjnie środków smarnych odpowiada wycofaniu z ruchu 130 tysięcy samochodów i ma zrównoważyć emisje około 280 tysięcy ton CO2 rocznie.
Neutralne emisyjnie środki smarne do aut osobowych (Shell Helix) i ciężarowych (Shell Rimula) oraz oleje przemysłowe będą dostępne we wszystkich krajach, w których obecny jest Shell, w tym także w Polsce. Wprowadzenie na rynek neutralnych emisyjnie środków smarnych przyczyni się do realizacji celu Shell, by do roku 2050 r. lub wcześniej stać się biznesem energetycznym o zerowej emisji netto, odpowiadając tym samym na oczekiwania klientów i społeczeństwa.
To ważna inicjatywa koncernu Shell. Mamy nadzieję, że znajdzie licznych naśladowców. Z perspektywy czasu można jednak założyć, że oprócz CO2 warto zmniejszać emisję również innych gazów, np. tlenków azotu czy związków siarki.

homeWyszukiwarka

mailNewsletter

PassThru

Redakcja „Auto Moto Serwisu” w 2017 roku rozpoczęła cykl publikacji dotyczących PassThru – procedury dostępu online do portali internetowych wybranych producentów pojazdów. Przedstawiamy proces pierwszej rejestracji, diagnostyki pojazdu i programowania sterowników dla poszczególnych marek samochodów.

Czytaj więcej

Prenumerata 2021

prenumerata 2021 baner

 

mobile phoneAplikacja Android

Zapraszamy do korzystania z naszego serwisu informacyjnego dostępnego na smartfonach z systemem android. Znajdują się tu wiadomości z działów: nowości, z życia branży oraz szkolenia. Aplikację Auto Moto Serwis można ściągnąć bezpłatnie ze sklepu Google Play.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem