fb logo

Aktualne wydanie

Okladka AMS 02 2021

BILSTEIN kontynuuje szkolenia dla mechaników i kontrole zawieszenia

Pomimo panującej obecnie sytuacji BILSTEIN nie rezygnuje z prowadzenia szkoleń i akcji serwisowych. Część z nich – z zachowaniem zasad bezpieczeństwa – prowadzona jest z udziałem mechaników i kierowców.

BILSTEINacademy

– BILSTEIN od zawsze stara się zapewnić kompleksowe wsparcie mechanikom zajmującym się serwisowaniem układu zawieszenia. Prowadzone przez nas szkolenia dopasowane są do bieżących potrzeb danego rynku. W Polsce to na przykład kwestie związane z modyfikacją seryjnych amortyzatorów czy wymianą miechów powietrznych, zwanych Airmatic. Kontynuujemy te cykle, bo zdajemy sobie sprawę, jak ważny jest dziś sprawny samochód i kompetencje osób pracujących w warsztatach – mówi Andrzej Wojciech Buczek, doradca techniczny w IHR Warszawa, oficjalnego dystrybutora marki BILSTEIN w Polsce.

W ostatnim czasie teoretyczne i praktyczne szkolenie z serwisowania zawieszenia pneumatycznego przeszli mechanicy warsztatu Bud-Tom zrzeszonego w sieci Max Serwis. Finałem była wymiana miechów BILSTEIN B3 w Mercedesie W211. Marka ta słusznie kojarzona jest ze wspólnie opracowaną technologią Airmatic, ale dziś stosuje ją także Audi, BMW, Jaguar, Land Rover, Porsche czy Volkswagen. Wyposażone w nie modele, poprzez prywatny import używanych, coraz częściej rejestrowane są w Polsce.
Drugim przykładem bieżących działań BILSTEIN był udział w Jeep Academy. To spotkanie właścicieli samochodów tej marki, którzy dążą do znalezienia kompromisu pomiędzy jazdą po asfalcie a frajdą z pokonywania bezdroży. Decyzja o modyfikacji zawieszenia powinna być dobrze przemyślana i przeprowadzona według uzgodnień z producentem auta. Taką pewność gwarantuje BILSTEIN, dzięki zaangażowaniu swoich inżynierów już na etapie prac projektowych samochodu, jak też dostawom na pierwszy montaż.

Pierwsza akcja z mobilnym testerem zawieszenia odbędzie się 1 kwietnia w Białymstoku w warsztacie współpracującym z jednym z naszych dystrybutorów, firmą Motogama. Będzie to próba pozwalająca na zebranie informacji o stanie technicznym pojazdów, przygotowanie planu działań na kolejne miesiące, jak też wdrożenie procedur maksymalnie zaostrzonego reżimu sanitarnego. Z kolei 22 kwietnia przedstawiciele BILSTEIN w Polsce będą współgospodarzem szkolenia on-line dla mechaników w ramach Schaeffler RepExpert. Uczestnictwo jest bezpłatne, szczegóły zostaną podane na początku kwietnia na stronie www.bilstein.com oraz firmowym profilu na Facebooku.

homeWyszukiwarka

mailNewsletter

PassThru

Redakcja „Auto Moto Serwisu” w 2017 roku rozpoczęła cykl publikacji dotyczących PassThru – procedury dostępu online do portali internetowych wybranych producentów pojazdów. Przedstawiamy proces pierwszej rejestracji, diagnostyki pojazdu i programowania sterowników dla poszczególnych marek samochodów.

Czytaj więcej

Prenumerata 2021

prenumerata 2021 baner

 

mobile phoneAplikacja Android

Zapraszamy do korzystania z naszego serwisu informacyjnego dostępnego na smartfonach z systemem android. Znajdują się tu wiadomości z działów: nowości, z życia branży oraz szkolenia. Aplikację Auto Moto Serwis można ściągnąć bezpłatnie ze sklepu Google Play.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem