fb logo

Aktualne wydanie

Okladka AMS 03 2021

Bosch: zwiększ zyski swojego warsztatu

Opony Ultrac Vorti+ i Ultrac Vorti R+

GIUGIAproApollo Vredestein, holenderski producent opon, zaprezentował zmodernizowane wersje swoich wysoko wydajnych opon letnich do samochodów klasy premium typu SUV, samochodów o wysokich osiągach i samochodów sportowych.

Opony Ultrac Vorti+ i Ultrac Vorti R+ zostały zoptymalizowane pod kątem większych kół (od 18 do 22 cali) i są wykonane z nowych materiałów, dzięki czemu zapewniają doskonałe osiągi zarówno na mokrych, jak i na suchych nawierzchniach.
Model Ultrac Vorti+ w porównaniu z poprzednikiem, modelem Ultrac Vorti charakteryzuje się sztywniejszą konstrukcją krawędzi i ścianek bocznych oraz zwiększoną o 13% powierzchnią stopki. Wprowadzono nowe mieszanki bieżnika stworzone z myślą o zapewnieniu wysokiej przyczepności i skróceniu drogi hamowania zarówno na mokrej, jak i suchej nawierzchni. Zmiany te zapewniają większą precyzję i lepszy czas reakcji podczas pokonywania zakrętów oraz zwiększone o 5% właściwości jezdne na nawierzchniach suchych.
Model Ultrac Vorti R+ oferuje jeszcze wyższy poziom kontroli, zwłaszcza przy większych prędkościach i podczas pokonywania ostrzejszych zakrętów. Bezpośrednie i przewidywalne reakcje układu kierowniczego oraz doskonałe właściwości jezdne osiągnięte zostały dzięki znacznemu zwiększeniu punktu szczytowego, usztywnieniu konstrukcji ścianki bocznej i zwiększeniu stabilności części środkowej. Ponadto stworzona z myślą o najwyższych osiągach mieszanka bieżnika zawiera starannie wyważone połączenie polimerów i żywic, dzięki czemu zapewnia lepszą przyczepność oraz lepszą kontrolę podczas hamowania i szybkich zmian kierunku jazdy.

Opony z nowej serii Vorti+ dostępne są w rozmiarach od 18 do 22 cali, natomiast opony Vorti R+ – w rozmiarach od 19 do 21 cali. Niektóre z dostępnych rozmiarów zostały zoptymalizowane pod kątem tylnej osi, a ich opasanie ustawione jest pod większym kątem, co zapewnia jeszcze większą stabilność. Wszystkie wersje wyposażone są w rowki centralne pozwalające na skuteczne odprowadzanie wody na mokrej nawierzchni, co skutkuje doskonałymi właściwościami jezdnymi i optymalną ochroną przed aquaplaningiem.

homeWyszukiwarka

mailNewsletter

PassThru

Redakcja „Auto Moto Serwisu” w 2017 roku rozpoczęła cykl publikacji dotyczących PassThru – procedury dostępu online do portali internetowych wybranych producentów pojazdów. Przedstawiamy proces pierwszej rejestracji, diagnostyki pojazdu i programowania sterowników dla poszczególnych marek samochodów.

Czytaj więcej

Prenumerata 2021

prenumerata 2021 baner

 

mobile phoneAplikacja Android

Zapraszamy do korzystania z naszego serwisu informacyjnego dostępnego na smartfonach z systemem android. Znajdują się tu wiadomości z działów: nowości, z życia branży oraz szkolenia. Aplikację Auto Moto Serwis można ściągnąć bezpłatnie ze sklepu Google Play.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem